Porównaj i wybierz najlepszy kredyt mieszkaniowy

Kredyt hipoteczny należy do kredytów specyficznych, gdzie zdolność kredytowa wnioskodawcy może być liczona na rożne sposoby, zależnie od instytucji finansowej. Nic dziwnego, że większość klientów banków woli wcześniej sprawdzić przynajmniej kilka ofert, zwłaszcza, że kredyt na mieszkanie to zobowiązanie finansowe na wiele lat i zwykle nieco obciążające budżet domowy.

Reklama

bilonNiemniej niemal każdy w którymś momencie życia potrzebuje dobrego, czyli taniego kredytu mieszkaniowego, który pozwoli mu zostać właścicielem przytulnego czy przestronnego mieszkania lub domu, zależnie od potrzeb życiowych i możliwości finansowych. Jak szukać takiego kredytu? Dobrym rozwiązaniem na początek może być porównanie kredytów mieszkaniowych, jakie znajdziemy na stronach internetowych poświęconych domowym finansom użytkowników. Specjaliści opracowują zestawienia kredytów według podstawowych kryteriów, jakimi potencjalny kredytobiorca będzie się kierował przy wyborze najlepszej oferty. Oczywiście najważniejszą opcją jest oprocentowanie kredytu, które przekłada się na wysokość raty miesięcznej, jaka wyjdzie do płacenia. Poza oprocentowaniem nominalnym trzeba jednak wziąć pod uwagę wszelkie dodatkowe koszty, które składają się na rzeczywiste oprocentowanie, czasami wyraźnie wyższe od tego wyjściowego.

Banki czasami narzucają kredytobiorcom obowiązkowe ubezpieczenie samego kredytu czy polisę dla wnioskodawcy, co wyraźnie wpływa na ogólny koszt zobowiązania. Jeśli do tego dodadzą także obowiązkową kartę kredytową z niskim nawet limitem, ale wysoką opłatą roczną za korzystanie, okaże się, ze stosunkowo tani kredyt mieszkaniowy zrobi się już nieco mniej opłacalny. Warto na to zwrócić uwagę, zwłaszcza, że czasami można jednak z takich dodatków zrezygnować, banki wolą jednak same o tym nie informować. Zawsze musimy pamiętać, że kredyt hipoteczny będzie spłacany przez wiele lat, trzeba więc się zabezpieczyć w jakiś sposób na wypadek choćby pogorszenia sytuacji finansowej. Sprawdźmy więc parametry przynajmniej kilku ofert kredytowania pod kątem opcji, które nas interesują i wybierzmy kredyt, który nie powinien nas zrujnować finansowo.

Stopka autorska: porównanie kredytów mieszkaniowych – http://www.kredyt-hipoteka.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz