Program do monitoringu należności – jaki?

Jak ważny w każdej firmie jest ważny odpowiedni monitoring należności nie należy chyba nikogo przekonywać. Jak się okazuje łatwo jednak zgubić wszystkich kontrahentów, jeżeli nie posiadamy odpowiedniej jakości programu.

Reklama

Co zatem robić, jaki program będzie odpowiedni, by monitoring należności był pod pełną kontrolą? Przede wszystkim powinniśmy zdecydować się na zlecenie napisanie takowego programu odpowiedniej firmie. Co prawda generuje to koszty, jednak monitoring należności, za pomocą dedykowanego programu na pewno się opłaci. Takiego programu nikt nie będzie posiadał, będzie on przygotowany specjalnie dla naszych potrzeb, zgodnie z naszymi wytycznymi.

Oczywiście istnieje również inna droga, możemy zakupić za grosze jakiś prosty program, gdzie monitoring należności opierać się będzie na ogólnych zasadach. Należy jednak mieć pełną świadomość iż tego typu programy nie są dopasowane do konkretnych branż, nie mamy odpowiednich opcji w programie. Wynika to z prostego powodu: programy te są uniwersalne, mają być wykorzystane nie tylko w jednym typie branży gospodarczej.

Jeżeli chodzi o koszta wdrażania takowego programu, który to będzie dedykowany specjalnie i tylko dla nas, to należy liczyć się z kilkoma tysiącami złotych. Oczywiście powinniśmy zdawać sobie sprawę z faktu, że tylko w taki sposób uzyskamy w 100% unikalne rozwiązanie, jeżeli chodzi o programy do monitoringu należności.

Z drugiej strony, jeżeli nie chcemy płacić w tysiącach, jeżeli nie posiadamy aż tak licznej grupy kontrahentów, to wystarczy wykładać raz do roku 100 lub 300 złotych i dzięki temu zyskamy program komputerowy, który będzie czuwał nad tym, aby nasi kontrahenci w odpowiednim czasie odprowadzali na nasze konto należności.

Widzimy zatem jak można zapanować nad kwestią monitoringu należności, jak powinniśmy dawać sobie radę z tego typu rozwiązaniami. Pamiętajmy jednak aby wszystko mieć w kilku kopiach. Nawet mając najlepszy program do tego typu opcji, nie zapominajmy robić codziennych wydruków, na wypadek awarii, błędów i tym podobnych.

Stopka autorska: monitoring należności – http://www.smartmedia.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz