Rozwój telefonów komórkowych

Rozwój telefonów sprawił, że dzisiejsze smartfony w niczym nie przypominają tych, które mieliśmy do dyspozycji jeszcze kilka lat temu.

Reklama

klawiatura telefonuTelefony komórkowe z przed kilku lat posiadały ogromne rozmiary, nie zawierały żadnych dodatkowych funkcji oprócz podstawowej obsługi rozmów telefonicznych i smsów.

Gdy sięgnąć pamięcią jeszcze kilka lat wcześniej to rysuje się oraz telefonu, który służy najbardziej zatwardziałym biznesmenom, którzy potrzebują się komunikować w dziwnych miejscach i nie mogą korzystać z telefonów stacjonarnych.

Krótka historia telefonów komórkowych

Takie telefony miały znaczne rozmiary i nie mieściły się w dłoni. Pierwsze modele wymagały również noszenia oddzielnego plecaka zawierającego baterię podtrzymującą taki telefon.

Jednak dzięki stałemu rozwojowi technologii i zaciętej konkurencji między producentami do telefonów komórkowych zaczęto dokładać dodatkowe elementy.

Telefony komórkowe zaczęły mieć w sobie takie elementy jak odbiornik GPS, odtwarzacz muzyki, czy aparat fotograficzny.

Dodatkowo coraz to większe ekrany o wyższej rozdzielczości i większej ilości kolorów sprawiły, że telefony te upodobniły się do małych komputerów.

Porównanie telefonów do komputerów

Obecne parametry telefonów komórkowych można faktycznie przyrównać do małych komputerów. Nie dziwią już nikogo smartfony z cztero rdzeniowym procesorem, 500 megabajtową pamięcią ram, czy wewnętrzną pamięcią na poziomie kilkudziesięciu gigabajtów.

Telefony komórkowe dzisiejszych czasów są znacznie mniejsze i cieńsze, zawierają wszystkie niezbędne elementy jakie sobie można wymarzyć, a przy tym pracują znacznie dłużej niż swoi poprzednicy.

Telefony te pozwalają na w pełni multimedialne korzystanie z wszystkich możliwości współczesnych komputerów.

Parametry obecnych telefonów komórkowych spokojnie można przyrównać do tego, co posiadały w sobie komputery stacjonarka kilka lat temu.

Rozwój telefonów

Dalszy rozwój telefonów komórkowych może doprowadzić do kolejnych zmian. Już teraz producenci starają się mocno kombinować, aby odnaleźć ciekawe rozwiązanie zastępujące modele. Zmusza ich do tego powolne nasycanie się rynku obecnymi telefonami z maksymalnymi dostępnymi parametrami.

Jednym z pomysłów są okulary zawierające wszystkie podzespoły dostępne w telefonach, a dodatkowo umożliwiające wykonywanie zdjęć w trakcie chodzenia oraz wyświetlanie elementów na ekranie bezpośrednio przed okiem.

Producenci starają się również stworzyć elastyczne ekrany, które mogą doprowadzić do pojawienia się zwijanych telefonów. Dzięki temu telefon będzie można schować do kieszeni, a rozwinięty będzie wyświetlał obraz na znacznie większym ekranie niż to obecnie możliwe.

Stopka autorska: Telefony komórkowe – http://www.morele.net/telefony/telefony-komorkowe-i-tablety/telefony-komorkowe-64/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz