Trzy razy TAK dla Giulietty!

Myślisz „Giulietta” i co widzisz? Zgrabną sylwetkę pełną zmysłowych linii, ogromny potencjał śpiący pod maską, a może kunszt wykończenia wnętrza? Zapewne wszystko i jeszcze więcej. Jako jeden z nielicznych modeli niemal od razu po premierze zyskał serca kierowców poszukujących samochodu, który będzie łączył w sobie elegancję limuzyny i praktyczność kompaktu. Dlaczego warto postawić właśnie na Giuliettę?

Reklama

Po pierwsze – tutaj liczy się wygląd

Giulietta to przede wszystkim styl i co do tego nie ma wątpliwości. Na tle innych kompaktów poruszających się po polskich drogach wypada naprawdę wyjątkowo. Zawdzięcza to niezwykłemu wyczuciu projektantów, którzy potrafili podkreślić zmysłowość oraz lekkość nadwozia, zachowując przy tym wierność stylowi, jaki charakteryzuje Alfę Romeo. W delikatnych i zarazem stanowczych liniach widać nawiązanie do 8C Competizione, sportowego modelu zaprezentowanego jako samochód koncepcyjny. Twórcy nie mogli pozostawić tych kształtów samych sobie, dlatego Giulietta otrzymała twarz tego drapieżnika.

Po drugie – siła, która czeka na przebudzenie

Nie na tym kończy się jednak wyjątkowość Giulietty. Pod tą zmysłową koncepcją kryją się ogromne możliwości techniczne. Umożliwiają nie tylko dynamiczne, ale także bezpieczne prowadzenie. Twórcy Alfy Romeo nie zapomnieli, aby zaopatrzyć kompakt w niezbędne pasywne i aktywne systemy bezpieczeństwa odpowiedzialne za pewną, płynną jazdę – w tym elektroniczny układ kierowniczy Alfa Active Steering zaopatrzony w system Dynamic Steering Torque. Kierowca, który zdecyduje się na Giuliettę, może liczyć również na szeroki wybór jednostek silnikowych. Do wyboru ma silnik benzynowy z turbodoładowaniem o mocy od 120 do 240 KM oraz jednostkę wysokoprężną działającą z mocą w przedziale 120-175 KM.

Po trzecie – to właśnie Alfa Romeo

Najistotniejsze pozostaje jednak to, że to wciąż świetnie wyposażona i doskonale wyglądająca Alfa Romeo. Włoscy twórcy już dawno zdążyli przyzwyczaić nas do tego, że oddają w nasze ręce dopracowane w każdym szczególe, wyjątkowe auta. Giulietta nie jest tu wyjątkiem. Ci, którzy myślą o samochodzie reprezentatywnym, stworzonym dla wygody i przyjemności z jazdy, a do tego idealnego do ergonomicznej i bezpiecznej jazdy, powinni postawić właśnie na nią – a z pewnością nie pożałują.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz