Fotograwa weselne obserwacje

Jako fotograf ślubny(i nie tylko) brałem udział w wielu imprezach weselnych w różnych zakątkach Polski, na wielu różne ciekawe rzeczy się działy, zaskakujące, nie codzienne, irytujące czasami. Jak mawiają, “co kraj to obyczaj” jak się okazuje – można to też przeformułować na “co region, lub co miasto, to obyczaj”, bo czasem wystarczy się ruszyć parę wiosek obok i już nas coś może zaskoczyć… W niniejszym tekście przytoczę kilka co ciekawszych zdarzeń związanych z moim sezonowym zajęciem.

Reklama

Fotograf i orkiestra

fotografCzęsto przebywając na imprezie weselnej czuję się trochę jak badacz-socjolog, z racji, że na takich imprezach zawsze można dużo ciekawych zjawisk, zachowań, relacji międzyludzkich zaobserwować. Jedna z obserwacji dotyczy orkiestry weselnej. Często orkiestry na weselach składają się z muzyków, którzy znają się “jak łyse konie”, graja ze sobą (z przerwami lub lekkimi zmianami składu) prawie od zawsze, nie jedno razem przeżyli. Tego typu orkiestry mają to do siebie, że jak siedzą w czasie przerw pomiędzy setami przy stole, siedząc obok można zasłuchać ciekawych historii, panowie (najczęściej) opowiadają o różnych zdarzeniach z innych weselnych imprez. Mają to do siebie, że często rzucają jakieś hasło i wszyscy się śmieją, bo od razu wiedzą o co chodzi, w odróżnieniu od innych, którzy nie kumają bazy zupełnie. Często siedząc z orkiestrą przy jednym stole czuję się jak kosmita, bo rozmawiają ze sobą jakby szyframi, skrótami myślowymi, których przeciętny człek nie jest w stanie zrozumieć. Ale nie zawsze się tak dzieje, czasem się bez problemu  można dogadać na szczęście.

Orkiestra i kobiety

Co do orkiestry i fotografa, może nie każdy zrozumie co miałem na myśli,  ciężko to opisać, trzeba poczuć na własnej skórze. Za to bez problemu każdy może zauważyć (o ile jest w miarę uważny) jak orkiestra a najczęściej jej lider, który zwykle prowadzi całą imprezę i jest głównym “rozkręcającym” zabawę, oddziałuje na żeńską część publiki. Jak w każdej społeczności, tu także uczestnicy przybierają pewne pozy, czyli role społeczne. Orkiestra-grupa ludzi która ma dostarczać rozrywkę, na którą się psioczy jeśli za często przerwy robi, ale z drugiej strony osoby którym podczas imprezy nie należy się sprzeciwiać (jeśli prowadzący wybiera kogoś z tłumu- nie należy odmawiać, bo to źle wygląda). Osobliwe jest także podejście do kobiet, czasem nieco lubieżne z włochatymi żartami puszczanymi zamiast przecinków, tutaj też można odpowiedzieć ciętą ripostą, ale tak by pałeczka została po tej pierwszej stronie. Kapele mają to do siebie, że dziewczyny lecą na ich członków, czy to grupa rockowa czy zespół na weselu, często zachowania są nieco zbliżone. I tak na jednej z imprez byłem świadkiem, jak to pan wokalista, zapraszał panie do wspólnego śpiewania, po czym tańczył z nimi na parkiecie. Wszyscy się dobrze bawili a ja robiłem fajne foty. Zauważyłem, że co do niektórych panien wodzirej pozwala sobie na więcej śmiałości, dotykając tu i ówdzie. Potem owa kibitka siedziała z orkiestrą, na kolana u pana wodzireja, ten w najlepsze prawił jej komplementy, rozpinając niby niechcący guziki dekoltu:). Pani nie miała za bardzo nic przeciwko, niby bił go po łapach ale nie za bardzo  mocno i za każdym razem śmiejąc się do rozpuku. Co najśmieszniejsze, w drugiej sali siedział mąż tej pani:) Fotografia ślubna Warszawa – tak można mnie skojarzyć w wirtualnej rzeczywistości, z racji, że najczęściej fotografuję imprezy w Mazowieckim.

W kolejnej części inne obserwacje…

Stopka autorska:

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz