Suknia, makijaż, fryzura – czyli przygotowania Panny Młodej do wesela

Nie ma wątpliwości, że marzeniem każdej Panny Młodej jest olśniewający wygląd w ten wyjątkowy dzień. Piękna suknia, makijaż, fryzura –  należy zadbać o te elementy, by zachwycić przyszłego męża i zaproszonych gości.

Reklama

weselePiękna suknia to pojęcie względne. Po pierwsze każda kobieta ma inny gust, a po drugie suknia musi być dobrana do figury, więc jest to kwestia indywidualna. Poszukiwania sukni zaczynają się na kilka miesięcy przed wyznaczoną datą i wbrew pozorom nie jest to łatwa sprawa. W sklepach jest ogrom możliwości, co z jednej strony jest plusem, gdyż możemy przebierać w różnych krojach. Ale z drugiej może to być naszą zgubą, gdyż w pewnym momencie po prostu się pogubimy. Aczkolwiek suknia musi zostać wybrana jako pierwsza, gdyż do niej dobieramy wszelkie dodatki, makijaż, a także fryzurę. Zatem kiedy już dokonamy ostatecznego wyboru sukni, czas skupić się na pozostałych kwestiach.

Makijaż na wesele powinien być delikatny i jednocześnie podkreślający walory Panny Młodej. Nie może być zbyt mocny, ale kluczową sprawą jest, aby makijaż był na tyle trwały, by wytrzymał kilkanaście godzin i się nie rozmazał. Dlatego nie należy ryzykować i na ten szczególny dzień zarezerwować sobie wizytę w profesjonalnym salonie, gdzie użyte zostaną odpowiednie kosmetyki. Kolejną ważną kwestią są paznokcie i dłonie. W dniu ślubu każdy patrzy na ręce Pani Młodej, podziwiając pobłyskującą na jej palcu obrączkę. Paznokcie również powinny zostać odpowiednio pomalowane, ewentualnie możemy się skusić na sztuczne. Zasada, o której należy pamiętać jest jedna: umiar i wyczucie. Nie należy używać agresywnych kolorów, tylko delikatne, stonowane, a jeśli decydujemy się na sztuczne nie szalejmy z ich długością. Najczęściej stosowany jest manicure francuski. Przemawia za tym jego delikatność, neutralność, w połączeniu z elegancją.

Ostatnim elementem jest fryzura, która w znacznej mierze przyczynia się do ogólnej oceny wyglądy Panny Młodej. Kobiety często decydują się na zapuszczanie włosów, by móc na to wyjątkowe wydarzenie pozwolić sobie na “specjalną” fryzurę. Jeśli nie mamy ochoty przez kilka miesięcy zapuszczać, warto wziąć pod uwagę taki zabieg jak doczepianie włosów. W ten sposób szybko możemy osiągnąć taką długość jaką tylko sobie wymyślimy. Fryzura jest dopełnieniem całego wyglądu i jak pozostałe elementy podkreślają urodę Pan Młodej.

Piękna suknia i dobrany do niej makijaż, fryzura oraz manicure z pewnością pozwolą czuć się absolutnie wyjątkowo Pannie Młodej w dzień ślubu.

Stopka autorska: doczepianie włosów – http://www.beauty-for-you.com.pl/zageszczanie_wlosow-2

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz