Wyższość gór nad morzem, czyli gdzie spędzić letnie wakacje by nie narzekać na pogodę

Coraz większymi krokami zbliża się koniec okresu wakacyjnego. Okres ten rozciąga się od połowy czerwca aż do końca sierpnia. W tym czasie tysiące turystów  głownie z Polski, ale także z Niemiec, Czech czy Słowacji, wybiera się do Polski by odpocząć.  Niestety, jak co roku, także i w tym roku pogoda w Polsce nie rozpieszczała tych, którzy zdecydowali się na odpoczynek nad polskim morzem, czy też w polskich górach. Ale po kolei.

Reklama

ZakopaneCzerwiec rozpoczął się niezbyt ciekawie. Pogoda w kratkę, a to deszcz, a to zimno. Wydawało się, że to co najlepsze w wakacje (czyli przepiękna pogoda, wysoka temperatura) jeszcze przed nami. Nastał lipiec, pogoda zdecydowanie się poprawiło. Początek tego miesiąca to temperatury rzędu 30 a nawet i więcej  stopni Celsjusza (oczywiście w cieniu). Niestety pogoda taka trwała zaledwie dwa tygodnie i znów nastąpiło załamanie pogody, temperatura spadła do około 22 stopni (nie będę już wspominał o temperaturze Bałtyku). Ludzie już zaczęli narzekać na to, że w ogóle nie odpoczęli, że w przyszłym roku wybiorą nocleg za granica, itp. Również początek sierpnia był nieciekawy jeśli chodzi o pogodę w nadmorskich miejscowościach. aura poprawiła się dopiero w drugiej połowie miesiąca. Niestety tylko na niespełna dwa tygodnie. Jeśli doda się do tego corocznie rosnące ceny za noclegi i wyżywienie to rzeczywiście można by zacząć zastanawiać się nad sensem spędzania wakacji w Polsce.

Alternatywą do wypoczynku nad polskim morzem jest spędzenie urlopu w okresie letnim w polskich górach. Oczywiście nie jest to rozwiązanie dla tych, którzy uwielbiają wylegiwać się na gorącym piasku, ale dla tych, którzy uwielbiają długie spacery i odpoczynek w ciszy takie rozwiązanie wydaje się być idealnym.  W górach pogoda jest zawsze. Jeśli już zdecydujemy się na odpoczynek w górach należy zastanowić się na miejscowością, w której będziemy odpoczywać.  Zdecydowany prym wśród takich miejsc wiedzie Zakopane, czyli zimowa stolica Polski. Miejscowość ta nawet latem jest bardzo oblegana przez turystów i bardzo trudno znaleźć tan wolne noclegi, dlatego też należy rezerwować je już w okolicach lutego, czy marca. Jeszcze trudniej będzie nam znaleźć tanie noclegi w Zakopanem w centrum miejscowości. Wśród miejscowości górskich należy wymienić jeszcze Szklarską Porębę, Wisłę, czy Karpacz. Tam także przez całe wakacje letnie miejsca noclegowe są zajęte i bardzo trudno znaleźć choćby jedną wolna kwaterę na ostatnią chwilę. Jeśli chodzi o ceny noclegów to są one porównywalne z tymi jakie musimy zapłacić jadąc nad polskie morze i zdecydowanie tańsze w porównaniu z tymi jakie musielibyśmy wydać jadąc na wakacje za granicę. oczywiście jadąc, nawet latem, w góry należy pamiętać o przygotowaniu (co wiąże się z dodatkowymi kosztami) odpowiedniej odzieży , zwłaszcza jeśli zamierzamy zdobywać szczyty gór.

Podsumowując- decydując się na odpoczynek w Polsce podczas urlopu letniego musimy zdawać sobie sprawę z klimatu jaki panuje w Polsce. Niekiedy pogoda lubi płatać figle i z długo wyczekiwanego odpoczynku na ciepłej plaży nic nie wychodzi. Alternatywa dla odpoczynku nad morzem może być wyjazd w polskie góry, jednak nie jest to ciekawa propozycja dla tych, którzy uwielbiają kąpać się w morzu.

Stopka autorska: tanie noclegi w Zakopanem – http://www.tanienoclegi-zakopane.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz