Bankowość prywatna tylko dla najbogatszych?

Private banking to oferta skierowana do najbogatszej grupy społeczeństwa. Bankowość prywatna to usługi bankowe, przeznaczone dla osób wyselekcjonowanych na podstawie kryterium zamożności. Bankowość prywatna istniała już w dawnych czasach i swoje początki miała w królestwie Wielkiej Brytanii.

Reklama

bankowość prywatnaDawniej, nie tylko wielkość majątku, ale także przynależność do klasy społecznej decydowało o tym, czy ktoś mógł skorzystać z oferty private banking. Obecnie, pozycja społeczna nie odgrywa już tak dużej roli. W raz z postępem cywilizacyjnym, rozwinęła się także oferta bankowości prywatnej. Private banking polega na oferowaniu wąskiej grupie klientów, usług bankowych na najwyższym poziomie. Do konta bankowego, na którym przetrzymywane są środki, klient ma dostęp do doradców wyspecjalizowanych w różnych dziedzinach. Najzamożniejsi klienci mogą wybrać z jakich usług i produktów skorzystają oraz mogą poradzić się specjalisty finansowego z zakresu ubezpieczeń, spadków i inwestycji.

Główną cechą bankowości prywatnej, jest nie tylko prestiżowe konto bankowe i złota karta płatnicza. Podstawowym udogodnieniem, jest możliwość wyboru usług z szerokiej oferty inwestycyjnej. Dotyczy to m.in. zarządzania środkami zainwestowanymi w fundusze inwestycyjne, doradztwo w zakresie lokat bankowych, inwestycje w opcje walutowe, zarządzanie papierami wartościowymi oraz zakup oraz sprzedaż walut obcych. Niektóre banki, oferują także możliwość stworzenia własnego instrumentu inwestycyjnego. Do tych instrumentów należą lokaty inwestycyjne, lokaty ustrukturyzowane, inwestycje w złoto, sztukę oraz ropę, a także inwestycje w rynki ubezpieczeniowe. Dodatkowo, banki przez ofertę bankowości prywatnej, oferują usługi poza bankowe.

Porównując bankowość prywatną w Polsce z tą w innych krajach, można dojść do wniosku, że ciągle jest to rynek słabo rozwinięty. Dzieje się tak, ponieważ rozbudowane usługi bankowe zaczęły być oferowane dopiero z końcem poprzedniego ustroju. Ofertę private banking posiadają tylko najwięksi gracze na rynku usług bankowych w Polsce. Rynek bankowości jest ciągle młody i posiada na tyle duży potencjał, że przyciągnie więcej banków.

Private banking to nie tylko droższe konto bankowe, ale także wiele innych dodatkowych usług. Dzięki bankowości prywatnej klient ma dostęp do kompleksowego doradztwa, oferty kredytów na preferencyjnych warunkach oraz bardzo korzystnej oferty lokat bankowych. Private banking w Polsce pozostaje ciągle w fazie rozwoju. Banki, przez zwiększającą się konkurencję, zmuszane są do szukania nowych klientów oraz oferowania atrakcyjniejszych usług dodatkowych. Polska powoli zaczyna doganiać kraje najlepiej rozwinięte pod względem bankowości prywatnej.

Stopka autorska: konto bankowe – http://www.kontabankoweranking.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz