Budowa domu od podstaw

Budowa wymarzonego domu to niestety proces długi i monotonny, który wymaga od nas zaplanowania każdego szczegółu. Musimy być zatem ciągle w pogotowiu, bowiem jeden mały błąd może wpłynąć na nasz komfort mieszkania w nowym domu.  Liczą się także koszty budowy oraz jakoś wykończenia budynku.

Reklama

Po pierwsze, najpierw musimy uzyskać pozwolenie na budowę. Procedura musi się obywać zgodnie z prawem, inaczej nie będziemy mogli wystartować. Wiąże się to z mnóstwem papierkowej pracy, aczkolwiek nie można się zniechęcać, bowiem bez poświęcenia nie odniesiemy tutaj większych sukcesów. Kolejną sprawą jest projekt naszego przyszłego gniazdka. W tym przypadku należy sprawę dokładnie przemyśleć. Projekt należy stworzyć indywidualnie do swoich własnych potrzeb. Jeżeli na przykład potrzebna nam duża garderoba, a mniejszy salon, pamiętajmy o tym. Kolejnym ważnym krokiem jest możliwość uzyskania przyłączenia mediów, dopiero potem zbieramy do kupy wszystkie niezbędne dokumenty i udajemy się z nimi do urzędu, aby załatwić wszelkie niezbędne formalności potrzebne do uzyskania zgodny na budowę.

Uzyskanie ważnej zgody na rozpoczęcie budowy, to ważny krok w naszych kolejnych poczynaniach. Na tym etapie śmiało możemy zatrudniać odpowiednio wykfalifikowanych do tego fachowców, którzy przygotują plac budowy, a także ogrodzenie oraz zabezpieczą wszystkie niebezpieczne miejsca. Niezbędne będzie także zatrudnienie geodety, który za pomocą specjalistycznych narządów umieściy budynek w terenie zgodnie z planem zagospodarowania naszej działki. Następnie kadra budownicza ma za zadanie, aby przygotować grunt pod budowę fundamentów, a także podpiwniczenia. Po wykonaniu tych pierwszych wstępnych prac przychodzi czas na postawienie pierwszych murów naszego przyszłego domu.  Należy przy tym wymurować ściany, wykonać stropy oraz schody żelbetonowe. Czynności te są niezwykle istotne, bowiem wpływają na całą konstrukcję budynku. Na tym etapie możliwe jest jeszcze wprowadzenia niektórych zmian w projekcie, aczkolwiek nasze decyzję będą wymagać zgodny konstruktora. Zakończeniem pracy w stanie surowym jest przygotowanie więźby, a także pokrycie dachu.

Na tym etapie przechodzimy do instalacji wewnętrznych, oraz wylewania podłóg i tynkowania. Jeżeli się już z tym uporamy, przychodzi czas na prace montażowe, to znaczy zakładanie drzwi, okien oraz wykonanie elewacji budynku. Kolejnym etapem prac jest zamontowanie urządzeń grzewczych, natomiast po tym możemy brać się już za prace wykończeniowe i najprzyjemniejsza część, czyli meblowanie, urządzanie kuchni itp.

Nie zapominajmy też o ogrodzeniu naszej posesji. Ogrodzenie może być ozdobą całego naszego domu, warto więc wybierać w tym co najlepsze i stabilne. Ogrodzenie to także bezpieczeństwo mieszkańców. Bardzo stabilne mogą okazać się balustrady i bramy stalowe, które wykonywane za zamówienie prezentują się estetycznie i zjawiskowo, natomiast ogrodzenia drewniane szczelnie odseparują naszą posiadłość od oczu gapiów i zapewnią odpowiedni komfort na wysokim poziomie.

Stopka autorska: http://koniczynka.info/ogrodzenia/drewniane/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz