Podczas podróżowania z dzieckiem jednym z poważnych problemów jest ryzyko wystąpienia choroby lokomocyjnej. Nie trzeba jednak wcale narażać się na taką nieprzyjemność, ponieważ można przeciwdziałać gorszemu samopoczuciu maluszka podczas wyjazdu.
Choroba lokomocyjna, która nazywana jest także kinetozą, jest dość często spotykana u dzieci. Ma to przede wszystkim swoje źródło w niedostatecznie wykształconym błędniku, dlatego w późniejszych latach problem ten najczęściej znika. Blada skóra, zimne poty, zawroty głowy, nudności, wymioty – to główne objawy choroby lokomocyjnej. Są jednak sposoby na to, aby podróż nie była zakłócona takimi „atrakcjami”. O czym warto pamiętać?
Przed rozpoczęciem podróży
Aby podróż samochodem, autokarem, pociągiem czy promem była dla dziecka przyjemnością, warto dobrze się do niej przygotować. Przede wszystkim ostatni posiłek przed wyjazdem powinien nastąpić co najmniej 2 godziny wcześniej, a jeżeli ma być to niewielka przekąska – około 1,5 godziny przed. Jeżeli to możliwe, najlepiej zaplanować podróż w ciągu nocy, ponieważ wtedy dziecko będzie mogło przespać większość czasu.
Podczas podróży
Na czas podróży warto zabrać ze sobą wodę niegazowaną lub ziołowe herbatki, na przykład koperkową lub miętową – nie zaleca się wybierania napojów gazowanych lub słodzonych. Najlepiej, aby podczas jazdy nie pojawiały się intensywne zapachy, na przykład z choinek zapachowych czy perfum, ponieważ mogą one powodować mdłości. Gdy planuje się przystanki, na przykład na przekąszenie czegoś, warto odczekać pół godziny przed rozpoczęciem dalszej jazdy.
Zapobieganie chorobie lokomocyjnej
Niestety, nawet przy zachowaniu tych wszystkich zasad, może zdarzyć się, że u dziecka pojawią się symptomy choroby lokomocyjnej. Najlepiej takim sytuacjom po prostu zapobiegać. Dobrym pomysłem może być podanie suplementów przeciwdziałających nudnościom i wymiotom, na przykład Visolvit Junior Loko (Visolvit.pl), który ma formę bezcukrowych lizaków z ekstraktem z kłącza imbiru i mięty. Lizaki mają pyszny, wiśniowy smak i przypadną do gustu każdemu maluchowi.
Więcej informacji na temat zapobiegania chorobie lokomocyjnej z suplementem Visolvit Junior Loko można znaleźć na stronie: Visolvit.pl.
Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!