Dzieci na nartach

dziecko na nartachSezon narciarski zaczyna się zbliżać wielkimi krokami, dlatego warto się zastanowić nad wdrażaniem naszych dzieci w uprawianie sportów zimowych. Narty są jedną z najprzyjemniejszych i najciekawszych form spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w czasie zimy. Sanki i budowanie bałwana mogą się szybko znudzić, a forma aktywności fizycznej zawsze jest ciekawsza niż siedzenie w domu przed telewizorem. Poza tym ostatnio powstaje wiele stacji narciarskich na terenie całej polski. Nie musimy więc jechać od razu w wysokie góry, czy zagranicę, by rozpocząć z naszymi pociechami naukę jazdy na nartach. Wystarczy trochę chęci i zapału. Jednak warto zadać sobie pytanie, czy my sami chcemy uczyć nasze dzieci szusować po stoku, czy lepiej zlecić to zadanie profesjonalnym instruktorom.

Reklama

Skorzystaj z porad instruktora

Niektórzy rodzice rzeczywiście mają talent i doskonałe umiejętności, które pozwalają im nauczyć dzieci dobrze jeździć na nartach. Ale czasami nie zauważymy popełnianych przez maluchów błędów, które utrwalone, trudno będzie wykorzenić w przyszłości. Instruktorzy doskonale wiedzą jak dostosować techniki jazdy na nartach i nauczania do małych narciarzy. Należy uczyć przez zabawę i rywalizację, wówczas zrodzi się prawdziwa miłość do tego sportu. Wraz z rozpoczęciem sezonu narciarskiego, pojawia się wiele kursów nauki jazdy dla początkujących maluchów. Warto wysłać nasze dziecko na takie zajęcia, gdyż z kolegami, w grupie oraz pod okiem profesjonalnego instruktora, szybciej nauczą się stawiać pierwsze kroki na stoku. W przypadku odzieży i sprzętu narciarskiego, warto skorzystać z porad instruktorów.

Jaki sprzęt dla dziecka?

Nie warto od razu kupować najdroższego sprzętu, ale nie można też korzystać ze starych desek wyciągniętych z piwnicy. Można wypożyczyć bardzo dobre narty na początku, by sprawdzić, jak nasza pociecha sobie radzi na stoku, a później dopiero kupić odpowiedni sprzęt. Tym, w co warto zainwestować jest odzież narciarska oraz kask. Na pewno nie zmarnujemy naszych pieniędzy, gdyż ubrania przydadzą się równie dobrze podczas zabaw na śniegu, a nie tylko w sezonie narciarskim.

Bezpieczeństwo na stoku

Podczas sezonu narciarskiego mamy szansę szaleć na stokach i bawić się w najlepsze z naszą rodziną i przyjaciółmi. Ale podczas zimowego, białego szaleństwa, nie można zapomnieć o bezpieczeństwu, gdyż sporty zimowe mogą być bardzo ryzykowne dla nierozważnych osób. Na pewno nikt z nas nie chce wrócić z ferii ze złamanymi kończynami, czy innymi obrażeniami. Aby zatem miło spędzić swój wypoczynek na nartach, należy stosować się do kilku podstawowych, ale jakże potrzebnych zasad. Pamiętajmy, że równie ważne, co zasady zachowania na stoku, jest przygotowanie do sezonu narciarskiego, które zasadniczo wpływa na nasze bezpieczeństwo.

Jak przygotować sprzęt do sezonu?

Przed feriami należy odpowiednio przygotować sprzęt. Oddajmy nasze narty do odpowiedniego serwisu, by zostały poddane regeneracji przed sezonem. Profesjonalni pracownicy dobrze naostrzą krawędzie, wyrównają ubytki, nasmarują ślizgi i wyregulują wiązania. Tak przygotowane narty zapewnią nam nie tylko bezpieczeństwo, ale także większą przyjemność płynącą z jazdy. Poza tym przed sezonem warto zadbać o swoją kondycję fizyczną. Basen, gimnastyka, fitness, czy po prostu ćwiczenia w domu, pomogą nam uniknąć zakwasów i obrażeń na stoku. Zwiększajmy też naszą odporność poprzez dobrą dietę i witaminy. Jeśli chodzi o bezpośrednie zasady bezpieczeństwa na stoku, to dotyczą one także stroju. Nie zapominajmy o odpowiedniej odzieży narciarskiej oraz kasku. Niejednokrotnie właśnie kask uchronił narciarzy od śmierci. Upadek na zmrożony śnieg może być bardzo bolesny, a odpowiednia odzież pozwoli nam złagodzić jego skutki. Jeśli wybieramy się na dłuższe ferie, warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie siebie oraz sprzętu. Jest to szczególnie przydatne, jeśli jedziemy na narty za granicę.

Zachowuj się!

Na bezpieczeństwo na stoku wpływa również nasze zachowanie. Zwróćmy uwagę na nierozważnych narciarzy oraz tych początkujących. Musimy panować nad naszą szybkością jazdy i jej techniką oraz mieć oczy dookoła głowy. Jeśli będziemy przestrzegać wszystkich powyższych zasad, to sezon narciarski w tym roku minie nam przyjemnie i bezpiecznie.

Stopka autorska: narty – http://xwssports.com/narty-c165.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz