Na narty do Szczyrku

Jeśli zastanawiamy się nad kilkudniowym wypadem na narty w polskie góry, doskonałą propozycją jest odwiedzenie jednego z głównych beskidzkich ośrodków sportów zimowych – Szczyrku. Miasteczko to położone jest w niewielkiej odległości od Bielska-Białej, łatwo więc dojechać tam samochodem, czy też busem/autokarem z dworca PKS w Bielsku. Na miejscu czeka nas wyjątkowa baza turystyczna, piękno górskiej miejscowości i wspaniałe warunki do jazdy do wszelkich zimowych rozrywek.

Reklama

SzczyrkSzczyrk zlokalizowany jest u podnóża góry Skrzyczne (1257 m n.p.m) – najwyższego punktu Beskidu Śląskiego. Inne szczyty otaczające miasto to również Klimczok czy Malinowska Skała. W Szczyrku rozpoczyna się bardzo wiele szlaków turystycznych, dzięki którym łatwo możemy poznać piękno tej części Beskidu Śląskiego. Jeśli chodzi o warunki narciarskie i całą infrastrukturę sportów zimowych, to w Szczyrku wyróżnia się dwa główne ośrodki – Skrzyczne oraz Czyrnę i Solisko. Ośrodek Czyrna Solisko zlokalizowany jest na stokach Małego Skrzycznego i Pośredniego. Tworzy go jedenaście tras o zróżnicowanej trudności. Trasy te są w sezonie zimowym bardzo dobrze przygotowane dla potrzeb narciarzy (posiadają sztuczne naśnieżanie), obsługuje je kilkanaście wyciągów orczykowych. Jeśli chodzi o ośrodek Skrzyczne, jest on położony na północnych stokach góry (co ułatwia dłuższe utrzymanie odpowiedniej pokrywy śnieżnej). Trasy narciarskie są dość długie i z reguły dobrze utrzymane – przed wybraniem się na narty warto jednak sprawdzić terminarz zawodów, które dość często wykorzystują atrakcyjne warunki tego ośrodka.

W Szczyrku możemy jednak nie tylko natknąć się na zawody w zjazdach narciarskich – w mieście organizowane są bowiem również zawody w skokach narciarskich (skocznia Skalite). Na skoczni odbywa się również przygotowanie zawodników. Warto podkreślić także, że Szczyrk zapewnia również bardzo dobre warunki dla amatorów białego szaleństwa, preferujących biegi na nartach. W okolicach miasteczka znajdują się dobrze przygotowane (zarówno do stylu klasycznego, jak i dowolnego) trasy biegowe o łącznej długości ponad siedemnastu kilometrów. Co ciekawe, na trasie znajduje się również strzelnica biathlonowa. Jeśli chodzi o zakwaterowanie turystów i narciarzy w Szczyrku, to wybierać mogą oni z bardzo rozbudowanej bazy noclegowej – hoteli (także wysokiej klasy), domów wypoczynkowych i bardzo wielu prywatnych pensjonatów.

W Szczyrku znajdzie się nocleg na każdą kieszeń, jeśli więc za oknem pada śnieg – pakujmy narty i wybierzmy się w Beskidy.

Stopka autorska: bazy noclegowej – http://www.noclegi-online.pl/noclegi/szczyrk

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz