Jak być lubianym w pracy?

Chcesz poprawić swój wizerunek w pracy? Ludzie mają Cię za osobę wyalienowaną ze środowiska, ale chcesz to zmienić? Nie przeczekuj kryzysu, weź sprawy w swoje ręce. Daj się polubić dzięki temu poradnikowi.

Reklama

pracaPrzynoś dobre nowiny. Nic lepiej nie nastraja w ciągu pracy jak dobre wiadomości z kraju lub ze świata. Masz w grupie dużą część mężczyzn, a wiesz, że cena benzyny spadła o kilkanaście groszy? Może wasz wspólny kolega odniósł sukces? Poinformuj ich o tym, przynoś do pracy dobre informacje, przekazuj je swobodnie, a ludzie zaczną kojarzyć Cię właśnie z nimi.

Słuchaj. Ktoś głośno rozmawia na jakiś temat, że nie sposób nie usłyszeć dialogu? Znajomi z pracy wybierają się na sobotnią grę w tenisa? Dołącz się w odpowiednim momencie do rozmowy, wskaż, że znasz znakomite miejsce i chętnie wybierzesz się razem z nimi. Doceń zainteresowania innych – ludzie lubią przebywać w towarzystwie osób do nich podobnych. W miarę możliwości bierz udział w akcjach organizowanych przez firmę. Wspólny wyjazd integracyjny pozwoli lepiej poczuć się w grupie. To także czas, aby wykazać się w tym w czym jesteś najlepszy. Pokaż się z dobrej strony, baw towarzystwo, ale nie bądź nachalny.

Zajmuj dobre miejsce w firmie. Nie chodzi o biurko, którego i tak pewnie nie będziesz mógł wybrać, ale staraj się np. na spotkaniach biznesowych znając odpowiednią pozycję. Nie siadaj na samym końcu stołu przed samym rogiem, postaraj się o lepsze miejsce, które mógłbyś wykorzystać do lepszego kontaktu wzrokowego z mówcą. Być może będziesz miał okazję zabrać głos, a siedząc na końcu stołu wiele osób nie będzie miało ochoty uważnie Cię słuchać, wodząc wzrokiem po ścianach pomieszczenia.

Nie przenoś problemów osobistych na pracę. Jeśli masz gorszy dzień usiądź spokojnie, nie musisz tryskać energią, ale nie wylewaj swojego żalu na współpracowników. Dzięki temu zachowasz twarz, a już jutro będziesz miał okazję wrócić do dobrej formy.

Stopka autorska: informacje – http://infokoszalin.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz