Latem Olsztyn jest najpiękniejszy!

Znudzeni zagranicznymi wycieczkami lub zniechęceni tłumami w najpopularniejszych kurortach wypoczynkowych, polscy turyści coraz częściej wybierają mniej oczywiste destynacje wakacyjne, na przykład takie jak stolica województwa warmińsko-mazurskiego. Oczywiście całe Mazury i Warmia zasługują na to by je dokładnie poznać, szczególnie ze względu na swoje walory przyrodnicze, jednak Olsztyn jest prawdziwą perłą tego regionu.

Reklama

Zabytki i atrakcje

Olsztyn

Położony trochę na uboczu Olsztyn wydaje się mało ciekawym miejscem. Nic bardziej błędnego! Potrzeba przynajmniej kilku dni, by chociaż pobieżnie zapoznać się ze skarbami olsztyńskiej architektury. Wśród pozycji obowiązkowych na mapie każdego miejskiego turysty nie może zabraknąć zwiedzania Ewangelicznego Kościoła Chrystusa Zbawiciela, Katedry św. Jakuba czy Zamku Kapituły Warmińskiej (gdzie obecnie znajduje się Muzeum Warmii i Mazur). Przyjezdni z całego kraju i Europy podziwiają wspaniała secesyjną zabudowę wielu urokliwych olsztyńskich uliczek. Wysoka Brama, Stare Miasto i Most zakochanych to również obowiązkowe pozycje zwiedzania.

Wśród licznych tutejszych atrakcji jest wiele opcji dla osób chcących poszerzyć swoje horyzonty. Właśnie dla nich dostępny jest Dom Gazety Olsztyńskiej, Muzeum przyrody i Muzeum Sportu.

Aktywny wypoczynek w okolicach Olsztyna

Nie ma chyba lepszego miejsca w Polsce na nawiązanie kontaktu z dziką i trochę bardziej oswojoną naturą. Wśród wielu możliwości aktywnego wypoczynku na Warmii i Mazurach znajdują się spływy kajakowe Łyną (rozpoczynają się pod zamkiem), piesze wycieczki, wędrówki po licznych rezerwatach przyrody oraz gospodarstwa agroturystyczne. Jest to także prawdziwy raj dla wędkarzy, przyjeżdżających na tutejsze wspaniałe łowiska.

Olsztyn położony jest na  Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, Szlaku Grunwaldzkim oraz Drodze Św. Jakuba.

Oprócz bogatej oferty noclegowej warto docenić także olsztyńską ofertę transportową. Jeżeli nie przyjeżdżasz własnym samochodem możesz skorzystać z wynajmu autokaru lub wypożyczalni rowerów. Dobrą opcją jest także wypożyczalnia samochodów, dająca przyjezdnym największy komfort zwiedzania. Olsztyn to miasto przyjazne turystom i możliwości transportowych naprawdę tu nie brakuje.

Stolica województwa może stanowić doskonałą bazę wypadową do jeszcze ciekawszych, zwłaszcza przyrodniczo, okolic. Blisko stąd do wspaniałych mazurskich jezior i takich turystycznych miasteczek jak Mikołajki, Mrągowo czy Giżycko.

Stopka autorska: dastexpress.pl – wypożyczalnia samochodów

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz