Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie w Warszawie?

Jeżeli na terenie Warszawy posiadamy mieszkanie, które to chcemy sprzedać bądź wynająć, z całą pewnością powinniśmy zdawać sobie sprawę, że przeprowadzenie takiej czynności jest stosunkowo trudne i wiąże się z szeregiem różnorodnych aspektów prawnych. Zanim, więc wynajmiemy nowe mieszkanie w Warszawie, należy zapoznać się ze wszelkimi zagadnieniami, aby decyzja ta była w pełni przemyślana oraz podjęta z rozwagą.

warszawaMożna, więc zadać pytanie, – w jaki sposób wynająć tanie mieszkanie w Warszawie, aby przyniosło nam także oczekiwane zyski. Musimy zdawać sobie sprawę, że w chwili, kiedy przekazujemy klucze do mieszkania nowym lokatorom zawsze wiąże się to z ryzykiem. Jest tak szczególnie wtedy, kiedy przekazujemy lokal do wynajęcia. Zanim, więc wynajmiemy dom warto sprawdzić wiarygodność potencjalnego lokatora. Zacznijmy, więc od sprawdzenia dowodu osobistego, a także zapoznajmy się z dotychczasową historią kredytową. W tym celu wystarczy udać się do Biura Informacji Kredytowej i tam dowiemy się czy dany klient jest wypłacalny i czy będzie solidnie wywiązywał się ze swoich wszystkich obowiązków.

W chwili, kiedy taka weryfikacja będzie pozytywna wówczas musimy także umieć zabezpieczyć swe wszystkie interesy, a można to zrobić, jeśli prawidłowo skonstruujemy umowę wynajmu, lub też sprzedaży. Wystarczy w tym celu sporządzić umowę najmu okazjonalnego i wszystkie warunki staną się jasne i proste. Każda umowa powinna składać się z podstawowych danych osób, jakie mieszkanie wynajmują. Niezwykle ważne jest także to, aby określić wysokość opłat, które to muszą być regularnie opłacane. W każdej umowie można także zawrzeć szereg zabezpieczeń, które to mają na celu chronić osobę wynajmującą lokal. Przede wszystkim można zawrzeć klauzulę, która mówi o nieterminowym wywiązywaniu się z płatności. Oczywiście warto posłużyć się także dokumentacją fotograficzną, dzięki której właściciel ma możliwość udowodnić, w jakim stanie oddał do dyspozycji lokatorów mieszkanie, oraz w jakim stanie mieszkanie to odbiera.

Niezwykle ważną kwestią podczas wynajmowania mieszkania jest także określenie podatku od wynajmu lokalu. Dzieje się tak, dlatego, że mimo faktu, ze umowa najmu ma warunki cywilnoprawne, podlega opodatkowaniu w nieco innej formie aniżeli inne czynności cywilnoprawne. W umowie najmu każdy podatnik ma możliwość samodzielnie podjąć decyzje, w jaki sposób będzie się rozliczał. Czy będą to zasady ogólne czy też forma ryczałtu. Stawka takiego podatku najczęściej wynosi 8, 5% w skali roku.

Stopka autorska: www.unidevelopment.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz