Meble metalowe, czyli szafki, półki i wieszaki

meble metaloweNa co dzień pewnie się nad tym nie zastanawiamy. Jednak przychodzi taki moment, że meble metalowe stają w centrum naszych zainteresowań. Kiedy? Naturalnym skojarzeniem, jakie wywołuje hasło meble metalowe jest warsztat. Słysząc te dwa słowa odruchowo wyobrażamy sobie miejsce pełne starych śrubek, różnego rodzaju kluczy i lewarków. Jednym słowem staje nam przed oczyma warsztat samochodowy w swojej najbardziej radykalnej postaci – brudny od smaru, wypełniony zapachem oleju wymieszanym z dymem papierosowym i plakatami z roznegliżowanymi kobietami na ścianach. A między tym wszystkim wykonane z metalu szafki, półki i wieszaki.

Reklama

To oczywiście wizja radykalna, bo przecież meble metalowe mogą być używane także przez schludnych mechaników. Nikt nie powiedział, że w warsztacie ma być brudno. Przeciwnie, większość klientów będzie czuła się lepiej jeśli przywiezie auto w miejsce posprzątane, w którym nie będzie im groziło ubrudzenie zaraz po wyjściu z samochodu. Co nie zmienia faktu, że meble wykonane z różnego rodzaju metali tam właśnie są stosowane. I że bardzo często stoją w otoczeniu bałaganu.

Może się też zdarzyć, że ktoś potrzebuje wyposażyć przydomowy garaż. Także i w tej sytuacji może sięgnąć po meble metalowe. Ustawione przy ścianie będą mieściły w sobie zawsze niezbędne śrubki i nakrętki, od lat nie używane części do roweru czy stare dętki, o komplecie kluczy imbusowych mających tendencję do łamania po jednym użyciu nie wspominając. Takie meble są doskonałe do garażu z kilku powodów.

Po pierwsze – łatwo się je ustawia. Wystarczy skręcić kilka śrub i półka lub szafka gotowe. Po drugie – są wytrzymałe. Można do nich napakować duże ilości zawsze potrzebnych dóbr i nic im nie będzie. Po trzecie wreszcie można je w prosty sposób sprzątnąć, a jeśli komuś nie chce się sprzątać może się nie przejmować tym, że kurz czy smar weżre się w ich strukturę.

Można też wykorzystać meble metalowe w zupełnie inny sposób. Każdy ma pewnie w domu całe sterty starych dokumentów, których nie chce się pozbywać, a które zalegają w szafach zagracając pomieszczenia i zabierając cenne miejsce. Dobrym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji kupno metalowej szafki i przeniesienie tego archiwum do piwnicy. Szafka ochroni dokumenty przed zniszczeniem i pozwoli przechować je do momentu, w których zdecydujemy się ostatecznie z nimi rozprawić, czyli wyrzucić.

Archiwizacja może też przydać się w małej firmie, która musi przetrzymywać różne dokumenty, ale na co dzień ich nie wykorzystuje. Jeśli dysponuje miejscem, idealnym rozwiązaniem może być właśnie mebel wykonany z metalu.

Dodatkowym miejsce, w którym natknąć się można na meble metalowe są ogródki i działki. W takiej sytuacji przedmioty trzymane w meblach z metalu mogą być bardzo różne. Od cebulek i sadzonek różnego rodzaju roślin, przez worki z nawozem, saszetki z nasionami, aż po mniejsze narzędzia ogrodnicze i gumowce używane przy prowadzeniu jesiennych porządków. Przewaga mebli metalowych nad drewnianymi jest taka, że prawdopodobieństwo zamieszkania żywych organizmów wewnątrz jest zdecydowanie mniejsze.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz