Najprostszy sposób na odchudzanie

Wielu ludzi komplikuje proces odchudzania stosując dziwne diety i programy treningowe. Ignorują oni naturalną zdolność ludzkiego organizmu do uzyskania optymalnej wagi. Recepta na odchudzanie jest niezwykle prosta. Żeby schudnąć musisz zjadać mniej kalorii, niż Twój organizm ich spala.

Reklama

zielone jabłkaPomimo tego, że to niezwykle prosty sposób, jedzenie w odpowiednich ilościach i unikanie bardzo kalorycznych posiłków wymaga wiele determinacji i samozaparcia. Trzeba włożyć wiele wysiłku, żeby uzyskać wymarzoną sylwetkę, gdyby jednak było to takie łatwe, szerzący się wśród ludzi problem otyłości nie istniałby. Wniosek jest więc taki, że proste nie zawsze jest łatwe.

Często można spotkać ludzi, którzy posuwają się do drastycznych środków żeby uzyskać jak najszybsze rezultaty. Nic dziwnego, ciągle jesteśmy atakowani reklamami cudownych tabletek, diet i programów odchudzających. Wprawdzie czasami mogą one działać i rzeczywiście przynieś szybkie rezultaty, to w niektórych przypadkach może okazać się, że nasze zdrowie ucierpi z tego powodu. Takie rozwiązania, często stosowane są tylko przez pewien czas, po czym w przyszłości niemal wszyscy wracają do poprzedniej wagi. Odchudzanie i późniejsze utrzymanie wagi na tym samym poziomie, wymaga permanentnej zmiany stylu życia na zdrowszy.

Kluczem do osiągnięcia zdrowszego trybu życia, jest wprowadzanie nowych zmian metodą małych kroków. Zapomnij o natychmiastowych rezultatach, dojście do upragnionej wagi wymaga stałego postępu w dłuższej perspektywie czasu.

Żeby stracić jeden kilogram tkanki tłuszczowej, musisz spalić ok. 8000 kalorii. To zdecydowanie zbyt dużo na jeden dzień, a nawet na cały tydzień. Jednak w ciągu dłuższego okresu to ilość, która jest marginalna w perspektywie każdego dnia. Wystarczy że codziennie spalisz choć trochę więcej kalorii niż zjadłeś, a zanim się obejrzysz osiągniesz wymarzony efekt.

Pamiętaj że wszystkie tego typu wyliczenia zawsze będą miały jedynie charakter orientacyjny. Organizm każdego człowieka różni się od siebie wieloma czynnikami. Prędkość metabolizmu i inne predyspozycje fizyczne sprawiają, że każdy chudnie lub przybiera na wadze w różnym tempie. Najważniejsze to żeby się nie poddawać i ciągle dążyć do zdrowszego trybu życia.

Stopka autorska: odchudzanie – http://odchudzacz.blogspot.com

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.8/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz