5 sposobów na tańsze drukowanie

Oszczędności wynikające z wykorzystania metod efektywnego drukowania mogą być całkiem spore. Pytanie, jak drukować taniej? Nie trzeba od razu kupować nie-wiadomo-jak drogiego sprzętu. Wystarczy trochę pomyśleć i wdrożyć strategię drukowania niższym kosztem. Oto pięć popularnych i skutecznych sposobów.

Reklama

Sposób pierwszy: Zamienniki do drukarek

tuszePierwszym ze sposobów, do których uciekają się rozeźleni wysokimi kosztami druku użytkownicy drukarek jest wykorzystanie akcesoriów nieoryginalnych. Zamiast wydawać pieniądze na kartridże dostarczane przez markowych producentów decydują się na zamienniki do drukarek. Te są znacznie tańsze.

Takie postępowanie pozwala oszczędzić, ma jednak także pewne wady. Zamienniki do drukarek nie zawsze zapewniają odpowiednią jakość wydruku. Owszem, sprawdzają się wtedy, gdy chodzi o dokumenty tekstowe i faktury, ale już na fotografie mogą być za słabe. Zamiast druku najwyższej jakości użytkownicy otrzymają zaledwie przeciętny.

Sposób drugi: Napełnianie tuszu samodzielnie

Niektórzy idą dalej. Wykorzystują oryginalny kartridż tak długo, aż się nie rozpadnie. Ponieważ jednak na czymś drukować muszą, napełniają go tuszem za każdym razem, gdy otrzymają informację o tym, że jego poziom jest za niski. Można to zrobić korzystając po prostu ze strzykawki i igły.

Taki sposób ma w zasadzie jedną zaletę – jest nawet tańszy niż zamienniki do drukarek. W praktyce jednak napełnianie kartridży jest czasochłonne i mozolne. A jakość druku spada z każdym kolejnym napełnieniem. To metoda dla tych, którzy mają dużo czasu i drukują niewiele.

Sposób trzeci: Rzadsze drukowanie

W ten sposób pojawia się sposób trzeci – to jest ograniczenie liczby drukowanych stron. Można je określić także, jako drukowanie plików pdf. Dlaczego? Bo metoda ta zakłada, że w formie elektronicznej prezentowanych będzie tak dużo dokumentów, jak to możliwe.

Przykładowo, nie trzeba puszczać na drukarkę każdego projektu, szkicu czy oferty. Wystarczy zapisać je w formacie pdf i przyglądać się na ekranie komputera. Koniecznie należy wyeliminować także szkodliwy zwyczaj drukowania maili. Po to wynaleziono pocztę elektroniczną, żeby z niej korzystać właściwie.

Sposób czwarty: Drukowanie w jakości szkicowej

Nie zawsze da się jednak ograniczyć liczbę drukowanych stron. A nawet, jeśli taka możliwość istnieje, to po jej wykorzystaniu przestanie. Dlatego warto eksperymentować z różnymi jakościami wydruku. Każda drukarka daje taką możliwość, większość ustawionych jest domyślnie na jakość wysoką.

W ten sposób można drukować wszelkiego rodzaju szkice, dokumenty wewnętrzne a nawet faktury. Nie ma potrzeby tracenia tuszu na coś, co w zasadzie nie będzie do niczego potrzebne. Słabe strony takiego sposobu? Konieczność zmieniania ustawień w zależności od tego, jakie konkretnie pojawiły się potrzeby.

Sposób piąty: Drukowanie częściowe lub na dwie strony

W sytuacji, gdy nie można zmniejszyć jakości wydruku lub po prostu zawsze, należy drukować jedynie te części dokumentów, które muszą zostać wydrukowane. Przykładowo, nie ma sensu puszczać na drukarkę całej oferty, z obrazkami, kiedy można skupić się jedynie na konkretach.

A kiedy nie da się niczego ominąć, można drukować na dwóch stronach tej samej kartki. Wprawdzie w ten sposób zużycie tuszu się nie zmniejszy, ale ograniczona zostanie liczba potrzebnych do wykonania pracy stron.

Źródło: Print24 – toner zamiennik

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 4.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz