Bolesna miesiączka – jak sobie z nią radzić?

Jeszcze do niedawna było tak, że bolesna miesiączka wydawała się czymś zupełnie normalnym i kobiety nawet nie rozważały możliwości szukania pomocy u lekarza. Obecnie wiemy, że ta sytuacja wcale nie jest normalna i że z pewnością każda kobieta, która zmaga się z tą przypadłością powinna jak najszybciej udać się do lekarza, aby mógł on znaleźć przyczynę tego bólu i żeby mógł zapisać odpowiednie leki.

Reklama

kobietaOczywiście nie obejdzie się bez specjalistycznych i dokładnych badań, nie mniej warto się im poddać jak najszybciej, bo to właśnie od ich wyniku może zależeć to, czy nasza kuracja będzie się opierała na leczeniu za pomocą ziół, czy może będziemy potrzebowały jakiegoś antybiotyku, albo nawet i chemioterapii.

Im szybciej lekarze dotrą do przyczyny naszego bólu, tym z pewnością lepiej będą nam mogli pomóc, a co się z tym wiąże o wiele szybciej będziemy mogły wrócić do pełni zdrowia i zapomnieć o tym, że nasze zdrowie kiedykolwiek podupadło. Niesamowite w tym wszystkim jest to, że możemy naprawdę dokładnie zlokalizować źródło bólu, a co się z tym wiąże również i terapia będzie bardzo trafiona, dzięki czemu wszyscy będą mieli świadomość, że zostały podjęte kroki najlepsze z możliwych. A jeżeli wydaje nam się, że jesteśmy jedynymi kobietami, które mają z tym problem, to powinnyśmy sobie uświadomić, że takich osób jak my jest dużo więcej, tylko one również obawiają się pójść do lekarza i zamiast pozwolić sobie na udzielenie pomocy, tkwią przez lata w bólu, który nie tylko nie pozwala im normalnie funkcjonować, ale który również niszczy je fizycznie i psychicznie.

Jajeczkowanie to proces polegający na wyrzuceniu komórki jajowej, która umieszczona jest we wzgórku jajonośnym. Komórka jajowa zostaje przechwycona przez mechanizm chwytny i zostaje doprowadzona do bańki jajowodu. Tam następuje podział komórki i jest zdolna do zapłodnienia. Czas jajeczkowania można ustalić poprzez badanie temperatury, ponieważ zwiększa się ona o około pół stopnia Celsjusza. Można również zbadać rozmazy pochwowe, a także zbadać krystalizację śluzu szyjkowego. Służyć temu może także laparoskopia.

Istnieje także hormonalne hamowanie jajeczkowania, które polega na zastosowaniu syntetycznych steroidów. Jest to stosowane w celach antykoncepcyjnych. Może to także mieć zastosowanie lecznicze, w przypadkach takich jak niepłodność lub bolesne miesiączkowanie. Przed zastosowaniem hormonalnych środków antykoncepcyjnych należy poddać się badaniom specjalistycznym, a także ogólnym. Należy mieć na uwadze skład takich środków, a także ogólny stan zdrowia kobiety oraz wiek kobiety. Istnieją przeciwwskazania do stosowania takich środków. Są to między innymi cukrzyca, a także padaczka oraz schorzenia sercowe i wątrobowe. Objawami ubocznymi, które występują przy stosowaniu takich środków są przykładowo nudności, a także bóle głowy.

Stopka autorska: bolesna miesiączka – http://www.endobol.pl/jakpokonac.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz