Czy warto kupić ekspres do kawy?

Każdy miłośnik kawy z pewnością wie, iż powinna być ona zawsze świeża i aromatyczna. Najlepszym sposobem na smaczną kawę jest zakup ekspresu. W sklepach dostępne są przelewowe oraz ciśnieniowe ekspresy do kawy. Warto zastanowić się nad ich zaletami oraz wadami.

Reklama

Zalety i wady ekspresów przelewowych

ekspresy do kawyPrzelewowe ekspresy do kawy posiadają zarówno swoje zalety jak i wady. Jedną z zalet tego rodzaju urządzeń jest przede wszystkim ich przystępna cena. Rzeczą praktyczną jest również to, iż w takim ekspresie można za jednym razem przygotować dużą ilość kawy. Wywar pozostaje ciepły dzięki podgrzewanej płytce znajdującej się pod dzbankiem. Wadą niewątpliwie jest czas zaparzania kawy, który wynosi 15-20 minut. Nie ma też możliwości przyrządzenia kawy latte, czy też cappuccino. Do wad można zaliczyć również to, iż zaparzona w ten sposób kawa posiada bardzo wysoką zawartość kofeiny.

Zalety i wady ekspresów ciśnieniowych

Zaletą tego rodzaju urządzeń jest to, iż kawa przyrządzana w ekspresie ciśnieniowym jest smaczna i aromatyczna, a dzięki dodatkowym funkcjom można przygotować także cappuccino, espresso, czy latte. Urządzenia posiadają zazwyczaj bardzo przydatne dodatkowe funkcje, które ułatwiają użytkowanie i poprawiają smak kawy. Są to funkcje takie jak: automatyczne dozowanie kawy, podgrzewanie filiżanek, spienianie mleka, samooczyszczenie, młynek do kawy, system zapobiegania kapaniu, czy też wyświetlacz LCD. Do wad można zaliczyć cenę, jednak dostępne są również modele w przystępnych cenach.

Użytkowanie

Bardzo ważne jest odpowiednia eksploatacja oraz czyszczenie ekspresu. Należy stosować się do zaleceń producenta, gdyż tylko w ten sposób urządzenie będzie sprawne, a przyrządzana kawa dobrej jakości. W sklepach dostępne są specjalne preparaty przeznaczone specjalnie do czyszczenia ekspresów. W razie usterki warto znaleźć dobry autoryzowany serwis ekspresów i oddać urządzenie do naprawy. W otrzymanej przy zakupie instrukcji lub gwarancji znajdziemy informację na temat tego, gdzie znajduje się najbliższy autoryzowany serwis ekspresów danej marki.

Stopka autorska: ekspresy do kawy – http://www.ekspresybrasilia.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz