Dart – jak zacząć?

Dzisiaj przedstawiamy wspaniałą grę, jaką jest dart. Sport ten wywodzi się z Anglii i mimo iż tam jest najbardziej popularny, to w Polsce mamy kilku wspaniałych zawodników i rzeszę osób, która gra tylko dla przyjemności.

Reklama

Dlaczego dart?

 • DartGra ta pozwala na ciągłe monitorowanie postępów – co bardzo cieszy i motywuje.
 • Można w nią grać z przyjemnością samemu i z gronem przyjaciół.
 • Rozgrywki można urządzić w domu i w pubach.
 • Nie trzeba być wysportowanym, aby uzyskiwać dobre wyniki.

Dla kogo dart?

Dart jest więc grą, w którą może z powodzeniem grać każdy. Nie jest ważne, czy jesteś kobietą czy mężczyzną, tęgim, chudym, wysokim, niskim itd.

Tarcza, do której rzucasz, jest w odległości 2,37m. Więc jeśli jesteś w stanie dorzucić do niej przedmiotem o wadze ok. 20 gramów – gratuluję. Możesz rozpoczynać treningi. Uwaga: dzieci powinny grać tylko pod opieką osób dorosłych.

Dart- jak rozpocząć?

Aby rozpocząć grę, potrzebujesz niezbędnego sprzętu:

 • lotki, którymi będziesz rzucać.
 • tarcza, do której będziesz oddawać rzuty
 • coś do pisania
 • trochę miejsca

Tarczę powieś na ścianie tak, aby jej środek znajdował się na wysokości 1,73m, odmierz sobie odległość rzutu 2,37m i rozpocznij trening.

Dart – cel gry

Twoim zadaniem jest zdobywanie punktów, poprzez rzucanie lotkami do tarczy. Miejsce wbicia lotki wskazuje wynik punktowy, który należy zliczyć zgodnie z zasadami wybranej gry.

Trafienie lotką w wybrany segment tarczy wcale nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Tym większą radość daje obserwowanie postępów gry.

Dart jako gra towarzyska

W darta można trenować w pojedynkę, ale gra z przeciwnikiem dodaje element rywalizacji, który sprawia wielką przyjemność. Można grać z kumplami, koleżankami, współmałżonkiem, z przypadkowo spotkaną w pubie osobą – możliwości jest bardzo wiele. Gwarantuję, że czeka Was wspaniała zabawa.

Przy tym dart jest grą niekontaktową, więc ryzyko kontuzji jest znikome. Dart jest także grą, która nie wymaga dużej kondycji i nie męczy, więc można grać długo (poza ewentualnym bólem ręki na początku).

Dart jest dla Ciebie

Na co więc czekasz? Odwiedź odpowiedni sklep, zakup sprzęt i wiedz że:

 1. Masz przed sobą rozrywkę, która może stać się Twoim hobby, Twoją pasją.
 2. Masz rozrywkę, która pozwala Ci spędzić miło czas i rozwinąć się towarzysko.
 3. Masz hobby, które pozwala Ci spędzić przy nim tak przypadkowe 10 minut w czasie reklam, jak i wiele godzin satysfakcjonującego treningu.

Stopka autorska: sklep dart

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz