Gdzie założyć pierwsze konto bankowe?

Gdy wkraczamy w dorosłość, kończymy studia i szukamy swojej pierwszej pracy wraz z nią szukamy też odpowiedniego banku, w którym założymy swoje konto bankowe, na które będzie wpływała nasza pensja. Najlepiej by nasz pierwszy rachunek bankowy był darmowy. Obecnie jest kilkanaście banków, które oferują darmowe prowadzenie konta, jednak z reguły tylko w reklamie dane konto jest pozbawione opłat. Trzeba uważać, gdyż często koszty są ukryte, a eksponowane są tylko te, które są darmowe. Przeważnie nie są to duże koszty, ale nazywanie darmowym czegoś co nie do końca nim jest niespecjalnie uczciwe.

Reklama

Ostatnio można spotkać wiele informacji o rewolucji w bankowości internetowej, media trąbią o nowym banku. Mowa oczywiście o Alior Sync, który uważa, że wprowadził do bankowości internetowej rewolucję. Ta rewolucja to przede wszystkim zwrot w wysokości 5% za zakupy internetowe (gdy realizujemy płatność przez Płacę z Alior Sync lub płatność kartą). Jednak zwrot ten nie dotyczy zakupów robionych np. supermarkecie. Więc jeśli często robisz zakupy przez Internet to ten bank jest dla Ciebie. Konto jest całkowicie bez opłat, bowiem jest to można powiedzieć „syn” znanego już od kilku lat banku, a ten jest tylko jego internetowym odpowiednikiem, który nie posiada oddziałów, jedynie wirtualne. Jak już wspomniałem konto jest bez opłat (przelewy, użytkowanie karty, szybkie przelewy międzybankowe itp są darmowe).

Stojąc przed ciężkim wyborem szukamy przede wszystkim banku, który ma oddział blisko nas, by można było załatwić sprawę na miejscu. Jednak w przypadku wirtualnego banku nie znajdziemy placówek w mieście, ale załatwimy wszystko przez Internet. Dla jednych będzie to zaletą dla innych, mniej mobilnych wadą.

Pamiętaj, że wybierając bank musisz dokładnie prześledzić tabelę opłat i prowizji, nie możesz dać zwodzić się reklamie, która nie powie ci stuprocentowej prawdy, w reklamie bank może się dla Ciebie wydawać idealnym, a w rzeczywistości w cale tak być nie musi. Pierwsze konto powinno być darmowe, jako młoda osoba, która dopiero co zaczyna swoją przygodę z bankowością, banki oferują darmowe konta do określonego wieku lub wystarczy posiadać comiesięczne wpływy na konto i bank wtedy zwalnia nas z opłat. Jeśli jesteś nadal studentem to chyba już wszystkie banki posiadają w swojej ofercie konta specjalnie przygotowane pod potrzeby studentów. Przy wyborze banku miej też na uwadze, to gdzie znajduje się najbliższy bankomat, byś nie musiał biec przez pół miasta aby wypłacić gotówkę. Jeśli zależy Ci, aby w przyszłości móc wziąć kredyt w swoim banku poszukaj takiego, który oferuje kredyty na podstawie wpływów na konto. Dzięki temu ofertę kredytową otrzymasz w kilka minut.

Stopka autorska: Alior Sync – http://noupe.pl