Jak wybudować basen w ogrodzie?

Jak łatwo zauważyć ostanie lata zapewniają nam coraz wyższe temperatury, nie dziwi więc specjalnie fakt, iż wzorem zachodnich sąsiadów coraz więcej z nas, jeśli tylko pozwalają na to możliwości finansowe decyduje się na budowę przydomowych basenów.

Reklama

basenJednak tego typu inwestycja wymaga odpowiedniego zaplanowania i rozważenia kilku możliwości. Do jednych z najistotniejszych kwestii należą lokalizacja i warunki terenowe, a także możliwości finansowe, jakimi dysponuje inwestor. Decydując się na budowę odpowiedniego zbiornika musi zdawać sobie sprawę z faktu, iż tego typu konstrukcja będzie stałym elementem krajobrazu, o niezmiennym przez co najmniej kilka lat położeniu. Betonowe baseny ogrodowe konstruowane są zazwyczaj w oparciu o niecki całkowicie lub częściowo zanurzone w podłożu. W zależności od wymagań klienta do ma on do wyboru zarówno niecki wykonane z żelbetonu, budowane z betonowych pustaków, czy elementów plastikowych pokrywanych folią, które są najmniej trwałe.

Często spotykanym rozwiązaniem jest połączenie konstrukcji betonowych z laminatem – w przypadku powstałych uszkodzeń łatwo je zamaskować, przykrywając kolejną warstwą lakieru.

Budowa stacjonarnego basenu ogrodowego, mimo szerokiej puli dostępnych rozwiązań, to nadal wysoce kapitałochłonne przedsięwzięcie, na które większość z nas nie może sobie pozwolić. Dlatego bardzo niezwykle atrakcyjną alternatywę stanowią przenośne konstrukcje, montowane wraz z nadejściem nowego sezonu. Pozwalają nie tylko uniknąć kilku czy nawet kilkunastokrotnie wyższych wydatków ale i czasu koniecznego do wykonania prac budowlanych, a zmiana ich położenia nie sprawia praktycznie żadnego problemu.

W chwili obecnej polski rynek przedstawia szeroką ofertę tego typu rozwiązań, dotyczy to zarówno gabarytów, konstrukcji jak i sposobu wykonania zbiorników. Nie ma również większego problemu z dobraniem koniecznych akcesoriów pozwalających na dłużej zachować basen we właściwym stanie i przez lata cieszyć się z jego użytkowania.

Stopka autorska: baseny ogrodowe – http://www.basenyogrodowe.com

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz