Kasetony z dibondu, czym różnią się od standardowego kasetonu?

Zainteresowanie rynkiem reklam świetlnych z roku na rok jest coraz większe. Z czego wynika ich popularność? Przede wszystkim to prosta forma promocji praktycznie każdego produktu i usługi. Dlatego też wiele firm z różnych branż inwestuje w tego rodzaju reklamę.

Reklama

Najważniejszym zadaniem kasetonów reklamowych, jak już sama nazwa wskazuje, jest szeroko pojęta reklama. Jest to swojego rodzaju szyld, za pomocą którego informujemy potencjalnego klienta o naszej ofercie. Najczęściej są one montowane na fasadach budynków, dlatego umieszcza się na nich podstawowe informacje, czyli nazwę firmy, a czasem też telefon kontaktowy. Możliwości ich zaprojektowania jest jednak niezliczenie wiele. Jeżeli jednak kasetony wszystkie wyglądałyby tak samo na pewno nie wzbudziłyby zainteresowania klientów. Jak w takim razie powinny wyglądać? Przede wszystkim powinno się zainwestować w oryginalny projekt i wykonanie z jak najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu oferta reklamowa będzie odznaczała się na tle innych.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli kasetonów, w tym wymienia się między innymi kasetony jednostronne, dwustronne czy winylowe. Te ostatnie wykonane są ze specjalnej tkaniny winylowej, dlatego najczęściej montuje się je wewnątrz budynków. W wersji standardowej kasetony składają się przede wszystkim z profili aluminiowych, w których montuje się również taśmy led. Czym w takim razie jest kaseton z dibondu? Czy jest on lepszej jakości? Na wstępie należy wyjaśnić, czym jest dibond. Jest to trójwarstwowa płyta aluminiowa, którą możną modelować i wyginać w dowolne kształty. Przede wszystkim wykorzystuje się go przy produkcji oryginalnych i efektownych reklam świetlnych. Największą zaletą tego typu materiału jest jego duża elastyczność i co za tym idzie – dowolność kształtowania. Bez przeszkód można zamówić oryginalny kształt takiego kasetonu z dibondu, i w ten sposób uzyskać efektowną reklamę. Jedynym ograniczeniem wydaje się być tutaj wyobraźnia. W porównaniu z PCV czy plexi, jest to materiał dużo bardziej elastyczny i sztywny zarazem. Dużym plusem tego typu kasetonów jest ich wysoka odporność na warunki atmosferyczne i uszkodzenia. To ważny czynnik, ponieważ kasetony z dibondu montowane są bezpośrednio na elewacji budynku. Specjalne warianty kasetonów z dibondu umożliwiają dodatkowe naniesienie grafiki w postaci kolorowej folii czy też zadrukowania konkretnej powierzchni. Najczęściej montuje się je przed wejściem do danego lokalu, na przykład restauracji, salonu kosmetycznego czy fryzjerskiego.

W dzisiejszych czasach w zasadzie każdy biznes może skorzystać z tego rodzaju reklamy świetlnej. Dzięki temu zyskuje większa szansę, że zostanie zauważony przez potencjalnego klienta. Zasada jest prosta – im kasetony są bardziej oryginalne, tym lepiej zwracają uwagę. Wyróżniają się między innymi kasetony z wypukłą grafiką, przestrzennymi literami czy też grafiką z plexi. Nie można zapominać także o istocie podświetlenia kasetonów reklamowych. W sprzedaży bowiem pojawiają się różne źródła światła. Jak dobrać do nich idealne oświetlenie? Czy faktycznie taśmy i moduły LED są dziś najczęściej wykorzystywane? Odpowiedź jest prosta. Tylko oświetlenie led pozwala na znaczne zredukowanie ilości pobieranego prądu i co za tym idzie zmniejszenie rachunków. W prowadzeniu biznesu liczy się bowiem nie tylko skuteczna reklama, ale także korzystanie z pełni innowacyjnych rozwiązań. Na kasetony z dibondu zazwyczaj decydują się najbardziej wymagający klienci, dla których na pierwszym miejscu znajduje się przede wszystkim prestiż. Tego typu kasetony prezentują się bardzo ekskluzywnie, dlatego cieszą się sporym zainteresowaniem.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz