Luźno, ale elegancko czyli męski styl casual

Garnitur, uwierający w szyję krawat i niewygodne buty. Czy Wam też tak właśnie kojarzy się elegancja? Dlaczego w większości przypadków jest to synonim braku komfortu i wygody? Kiedy można z niej zrezygnować i jak umiejętnie zastąpić ją wygodnym i praktycznym style casual?

Reklama

Casual- co to takiego?

przystojniakSłyszałeś kiedyś o firmach, w których w piątki do biur przychodzi się ubranym na luzie? Może chcesz wyjść na nieformalne spotkanie i elegancko na nim wyglądać? Na wszystkie te okazje idealnie sprawdza się styl casual. Co to takiego? Jest to połączenie luźnych i eleganckich ubrań. W casualowym wydaniu możemy wyglądać bardzo elegancko i zarazem odejść od standardowego garnituru. Z roku na rok trend ten staje się coraz popularniejszy i bardzo często korzystamy z niego nawet w codziennych sytuacjach. Na uczelnie, na spotkanie czy randkę, a nawet na imieniny znajomego czy przełożonego- styl casual pasuje wszędzie!

Marynarka- ikona stylu!

Osobom interesującym się modą bardzo ciężko wyobrazić sobie styl casual bez marynarki. Faktycznie jest to charakterystyczny element tego rodzaju ubioru. Jednak marynarka kojarzona z garniturem nie jest przecież niczym luźnym i wygodnym. O co więc chodzi? Styl casual to marynarki inne niż te, które znamy! Warto zapoznać się z pojęciem takim jak sportowa marynarka, bo to właśnie ona bardzo często pojawia się w casualowych stylizacjach. Luźna, noszona zazwyczaj rozpięta, a do tego taliowana marynarka może być łączona zarówno z koszulami jak i ze zwykłym t-shirtem czy longsleeve. Warto ponadto wyrwać się z czerni i szarości. O ile na pewno kolory te są podstawą każdej garderoby to w stylu casual możemy pozwolić sobie także na marynarki w kolorach takich jak burgund, beż, ciemna zieleń czy nawet ciemny odcień niebieskiego, ponieważ to właśnie takie barwy promuje w ostatnich sezonach moda męska. Pamiętajmy jednak o tym jak łączyć ze sobą kolory!

Na kiedy casual?

Styl taki jak casual to przede wszystkim wygoda i warto z niego korzystać zawsze, kiedy mamy do tego okazje. Jeśli pracujesz w biurze i nie ma tam obowiązku noszenia garniturów to na pewno warto korzystać z casulaowych stylizacji. Przydadzą się one także na wszelkiego rodzaju eventy takie jak śluby, komunie, chrzciny, urodziny i imieniny. Ponadto casual to styl idealny na luźne spotkania firmowe czy bale koktajlowe na świeżym powietrzu. Jednym słowem warto z niego skorzystać zawsze, kiedy chcemy wyglądać elegancko, a zarazem nie musimy zakładać garnituru.

Styl casual to coś, czym każdy mężczyzna musi się zainteresować. Nawet jeśli obojętnie podchodzisz do tematyki takiej jak moda męska to warto wiedzieć, że elegancja zawsze jest i będzie w cenie, a konserwatywne, garniturowe podejście nie zawsze się sprawdza. Dbaj o dobry wygląd w każdej sytuacji, ponieważ to jak wyglądasz jest przecież wizytówką Twojej osoby.

Stopka autorska: moda męska – http://www.trendyman.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.8/10 (liczba ocen: 5)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz