Marzysz o pięknym tarasie?

Jeśli dom jednorodzinny, to koniecznie z tarasem, na którym postawimy stół z krzesłami lub komplet mebli ogrodowych i będziemy wypoczywać w każdej wolnej chwili. Ważne jest jednak to, aby nasz taras był dobrze przemyślany i to od podstaw, a więc zacznijmy od tego, aby wyłożony był odpowiednim materiałem, takim jak deska kompozytowa, aby zabezpieczony był odpowiednią balustradą balkonową i aby znajdowały się na nim odpowiednie meble.

Reklama

Jaki powinien być idealny taras?

Deski kompozyowe tarasoweTaras to doskonałe miejsce na spędzanie wolnego czasu w lecie zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. My dorośli chętnie oddajemy się grillowaniu  i spotkaniom z przyjaciółmi, a dla dzieci jest to świetne miejsce zabawna świeżym powietrzu.  Aby jednak taras czy balkon nie był miejscem, którego podłogę stale malujemy, a po każdych opadach szybko ścieramy, w obawie przed rozwarstwiającymi się deskami, powinniśmy zastosować deski kompozytowe. Wyjątkowy materiał, jakim jest kompozyt doskonale łączy zalety drewna oraz sztucznego tworzywa. Zawartość włókien drewnianych sprawia, że deski kompozytowe wyglądają naturalnie i przypominają deski drewniane. Jednak obecność polimerów przyczynia się do niebywałej trwałości pod każdym względem. Po pierwsze chodzi o trwałość materiału – kompozyt nie rozwarstwia się, nie wypacza, nie ma skaz, takich jak słoje. Po drugie, po kilkutygodniowym okresie naturalnego procesu ustalania się koloru już się on nie zmienia dzięki temu, że deska jest wybarwiona w ten sam sposób w każdym swoim fragmencie.

Jaki materiałem wyłożyć taras?

Deski kompozytowe na tarasie tworzą powierzchnię, po której można chodzić bosymi stopami, ze względu na antypoślizgowe właściwości kompozytu oraz jego antybakteryjne własności – grzyby nie pojawiają się na jego powierzchni, co zresztą objęte jest  zazwyczaj wieloletnią gwarancją. Niebywałą zaletą desek kompozytowych jest także prostota montażu. Producenci tworzą całe systemy tarasowe, dzięki czemu można kupić nie tylko deski, ale i wszystko to, co jest potrzebne, aby szybko i łatwo zamontować deski na tarasie. Przemyślane technologie łączenia sprawiają, że prace trwają krótko, co podobnie jak brak konieczności używania wymyślnych narzędzi sprawia, że szybko możemy się cieszyć pięknym tarasem.

Pozostanie nam już tylko wybór odpowiednich mebli ogrodowych i już można oddawać się relaksowi na tarasie lub balkonie. Bardzo ważna jest także aranżacja przestrzeni na tarasie i wokół niego. Jeśli jest on duży warto wydzielić strefy zabaw od stref wypoczynkowych,  warto wybrać odpowiednie rośliny i kwiaty, które  mogą rosnąć w doniczkach  lub wokół tarasu.

Taras to chyba najlepsze miejsce w domu, w którym można spędzać wolny czas. Pełen relaks możliwy jest jednak tylko na takim tarasie, który jest bezpieczny dla nas i dla naszych dzieci. Taras który ma przyjemną w dotyku, piękną podłogę, oryginalną balustradę i wygodne meble to taras na który chętniej będą zaglądali Twoi znajomi, na którym miło spędzicie wolny czas.

Stopka autorska: deski kompozytowe – http://www.deska-kompozytowa.com.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz