Montaż parkietów przemysłowych

Instalacja mozaiki przemysłowej  może przynieść nam wiele trudności, mimo to warto zdecydować się na niego z przyczyn finansowych – może być on tańszy od zwykłego parkietu o nawet 30%. Skąd taka różnica w cenach? Otóż parkiety przemysłowe tworzy się z praktycznie każdego rodzaju drewna. Jeżeli nie chcemy zdecydować się na zlecenie pracy firmie zajmującej się wykańczaniem mieszkań powinniśmy pamiętać o kilku rzeczach.

Reklama

Odpowiednie przygotowanie powierzchni

parkietPrzed montażem należy się upewnić czy mamy odpowiedni podkład pod nasze parkiety. Powinien on być przede wszystkim równy –  ewentualne nierówności musimy uzupełnić odpowiednim materiałem (przykładowo masą szpachlową). Następnie sprawdzamy twardość i wilgotność naszej powierzchni. W wypadku posiadania zbyt wilgotnej powierzchni mamy do wyboru dwa warianty – odczekać, aż podkład wyschnie, bądź zagruntować go.

Instalacja właściwa

Tutaj już jest to praca nie tyle skomplikowana co wymagająca fachu w ręce. Jeżeli boimy się o to, że możemy położyć nasz parkiet nierówno – z pewnością lepiej zadzwonić po firmę remontową, oszczędzi nam to zbędnych kosztów. Na przygotowaną uprzednio powierzchnię nanosimy klej, po czym kolejno przyklejamy klepki. Nic trudnego w praktyce może zamienić się w koszmar.

Co potem?

Po właściwym położeniu parkietu czekają nas prace wykończeniowe. Obejmują one szlifowanie oraz cyklinowanie naszej nowej podłogi. Jest to etap najtrudniejszy ze wszystkich. Przy pierwszym szlifowaniu powierzchnię parkietu należy wyrównać. Jeżeli nie przyniesie to oczekiwanego efektu, powtarzamy do skutku.

Czy warto?

Montaż parkietu przemysłowego to trudne zadanie. Materiał można nie dość, że zniszczyć to jeszcze przy okazji stracić masę nerwów. Warto odłożyć na remont trochę więcej i zdecydować się na firmę wykańczającą mieszkania niż rwać włosy z głowy. Oczywiście jeżeli ktoś potrafi samemu położyć parkiet – szczere mu gratuluję.

Stopka autorska: firmę wykańczającą mieszkania – http://www.remont-mieszkania.com.pl/o_firmie.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.8/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz