ISE – największe targi audio video pobiły rekord

Dziewiąta edycja targów ISE, która odbyła się w dniach 31 stycznia – 2 lutego przeszła do historii. I to nie tylko z powodu faktu odbycia się, lecz także pod względem rekordowej liczby wystawców i odwiedzających. Wzrost liczby wystawców osiągnął do 822, 17 % więcej odwiedzających, a miejsca na kolejną, dziesiąta już edycję targów zostały zabukowane już pierwszego dnia. Właśnie w ten sposób prezentowały się największe w Europie targi audio-video.

Reklama

monitor LCDPoprzednia edycja targów ISE odbyła się w dniach 31 stycznia – 2 lutego w amsterdamskim centrum konferencyjnym RAI. Zarówno ta, jak i wszystkie poprzednie spotkania zostały zorganizowane w odpowiedzi na ogromne zainteresowania, które powstawało wokół branży POS TV. Od 2004 roku momentu Integrated Systems Europe wpisały się na listę najważniejszych światowych spotkań branży audio video.

W tym roku na targach było obecnych 822 wystawców oraz 40,869 odwiedzających. To zdecydowanie więcej niż w poprzednich edycjach. Widać, że mimo kryzysu finansowego w Europie branża audio-video ma się bardzo dobrze. Wśród wystawców znaleźli się: BenQ, Bosh, Epson, LG, Panasonic, Philips, Samsung, Scala czy  Bright Sign. Polskę reprezentowała, między innymi firma M4B S.A., lider branży digital signage.

Tematem tegorocznych targów były rozwiązania z zastosowaniem technologii kinect oraz augmented reality. Dzięki tym technologiom możliwe jest precyzyjne targetowanie przekazu – czyli rozpoznanie płci oraz wieku osoby stojącej naprzeciwko ekranu oraz monitory, na których można zobaczyć obraz w 3D bez użycia specjalnych okularów.

Na targach można było również zaobserwować dynamiczny rozwój rynku kiosków multimedialnych. Szerokie i powszechne zastosowanie tych technologii pozwalają wierzyć, że będzie to niekwestionowany hit tego roku oraz następnych kilku lat. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że ceny takich rozwiązań bardzo szybko osiągają coraz przystępniejszy poziom.

Targi ISE można również traktować jako jeden z największych centrów edukacji. Podczas tych spotkań można wziąć udział w konferencjach oraz sesjach, podczas których uczestnicy mogą zapoznać się z opiniami największych autorytetów z branży AV. To bardzo cenne źródło wiedzy z tego zakresu. Konferencje te są organizowane przez takie firmy, jak między innymi: Dinamic Events, DiSCO, infoComm oraz The Wainhouse Research Collaboration Summit. Wynika z tego jasno, że branża audio-video staje naprzeciw kryzysowi w Europie. Kolejna udana edycja targów ISE jest tego niewątpliwym dowodem.

Stopka autorska: POS TV – http://www.m4b.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz