Piękne włosy – jak pielęgnować?

Powodem niezadowolenia większości kobiet z tego co maja na głowie jest stan ich włosów. Aby nasze włosy wyglądały na zdrowsze, niekiedy wystarczy tylko oduczyć się kilku złych nawyków.

Reklama

Kosmetyki do włosów

włosyGdy zaczynamy kurację najlepiej jest podciąć włosy nawet o kilka centymetrów. Ta metoda sprawdza się również w przypadku, gdy chcemy je zapuścić. Świeżo przycięte włosy nie wyglądają na tak bardzo zniszczone. Jednak, aby efekt był trwały należy używać sprawdzonych kosmetyków i robić wszystko aby nasze włosy nie wróciły do gorszego stanu. Profilaktyka w stosunku do naszych włosów jest bardzo ważna. Gdy nie będziemy działać szkodliwie na włosy, ich stan nie będzie się pogarszał. Często nie czujemy jak dużą krzywdę sobie robimy, wystarczy kilka złych nawyków, aby zamiast pięknej fryzury na naszej głowie pojawiła się trudna do ułożenia szopa. Istnieje wiele rodzajów włosów i do każdego z nich zalecana jest inna linia kosmetyków. Najlepiej jest odwiedzić profesjonalny sklep fryzjerski i tam uzyskać informację jakie kosmetyki będą najbardziej odpowiednie dla naszych włosów. Warto pamiętać o tym , że w kosmetyczce każdej kobiety powinien znaleźć się spray do ochrony włosów przed wysoką temperaturą. Nawet jeżeli nie prostujemy włosów to czasami używamy suszarki. Spray powinno nakładać się na włosy kilka minut przed stylizacją, aby kosmetyk mógł się wchłonąć. Do puszystych włosów oraz takich które trudno jest ułożyć dobry jest również jedwab kosmetyczny. Czynnikami które bardzo niekorzystnie wpływają na nasze włosy są przede wszystkim wszelkie kosmetyki stylizujące czyli lakiery, pianki czy żele oraz wysoka temperatura.

Pielęgnacja włosów

Często nie czujemy jak bardzo sobie szkodzimy. Najczęstszym problemem zniszczonych włosów, oprócz wysokiej temperatury jest nieodpowiednie mycie głowy. Często nie zdajemy sobie sprawy, że przetłuszczone włosy na czubku głowy a przesuszone końcówki to właśnie problem który pojawia się przy nie prawidłowym myciu głowy. Warto wiedzieć, że podczas mycia głowy należy rozcieńczać szampon, ponieważ jest to koncentrat i może niekorzystnie wpływać na nasze włosy. Przy myciu włosów należy skupić się na dokładnym umyciu włosów znajdujących się przy skórze głowy, natomiast końcówki można umyć mniej dokładnie. Taki prosty zabieg sprawi, że końcówki naszych włosów nie będą przesuszone. Natomiast gdy nakładamy odżywkę należy najpierw lekko osuszyć włosy i nie skupiać się na dokładnym wmasowaniu specyfiku we włosy blisko skóry głowy, ponieważ to sprawia że się przetłuszczają.

Czego należy unikać

Gdy mamy już umytą głowę często podczas osuszania ręcznikiem pocieramy włosy lub zawijamy je w turban. Są to czynności których jak najszybciej należy się oduczyć, ponieważ bardzo niekorzystnie wpływają na kondycję włosów. Mokre włosy można lekko osuszyć wyciskając nadmiar wody w ręcznik. Następną ważną wskazówka jest to, że nie należy czesać mokrych włosów. Najlepiej jest to zrobić już na etapie nakładania odżywki. Gdy nasze włosy wymagają profesjonalnej pomocy można też zakupić maskę do zniszczonych włosów. Nie jest to tani produkt, jednak warto jest zainwestować. Możemy w tym celu odwiedzić sklep fryzjerski, ponieważ jest tam większy wybór. Należy wybierać kosmetyki oparte na bazie naturalnych składników. Wracając do domowej pielęgnacji włosów przechodzimy do kolejnego etapu, którym jest suszenie włosów. Aby końcówki nie były przesuszone, nie powinniśmy skupiać na nich strumienia ciepła. Najlepiej jest suszyć włosy chłodnym powietrzem a zakończyć zimnym, co sprawi że łuski się domkną a nasze włosy staną się błyszczące. To tylko kilka wskazówek odnośnie pielęgnacji włosów. Należy pamiętać że efekty będą widoczne stopniowo, jednak aby włosy były zdrowe należy zastosować się do naszych porad oraz skonsultować się ze specjalistą.

Stopka autorska: sklep fryzjerski – http://www.mojewlosy.com.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.3/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz