Pirografia, czyli wypalanie w drewnie

obraz wypalony w drewnieJak udekorować ściany swojego domu, lub mieszkania? Każdy z nas mógłby wymienić wiele możliwości. Obrazy, fototapety, proste ozdoby, gobeliny, fantazyjne malowanie. Wybór ograniczony jest jedynie naszą wyobraźnią. Dekorując ściany mieszkania w ten sposób niełatwo się jednak wyróżnić, bowiem są to metody powszechnie znane. Czy można dekorować inaczej? Oczywiście. Wystarczy zdecydować się na dekoracje ścian obrazami wykonanymi metodą pirografii.

Reklama

Z pewnością niewielu z nas spotkało się z tą definicją, dlatego na początku tego artykułu ją przybliżę. Pirografia to nic innego, jak wypalanie obrazów w drewnie – z reguły na płycie drewnianej lub desce, choć nie tylko – można bowiem wypalać praktycznie na każdym elemencie z drewna – bez względu na jego kształt. Do ręcznego wypalania używa się rozgrzanego rylca, który pozostawia w drewnie wypalone ślady. Odpowiednio oprowadzone układają się w oryginalne, przyciągające uwagę obrazy. Czy warto decydować się na ozdabianie ścian takimi dziełami? Bez wątpienia tak. Pirografia dziś, to metoda, dzięki której powstają prawdziwe dzieła sztuki, tak odmienne od znanych z epoki PRL wypalanych rysunków, o których trudno było powiedzieć: piękne.

Warto dodać, że coraz częściej można zamówić wykonanie metodą pirografii obrazów z powierzonych artyście zdjęć. Dzięki temu można posiadać utrwalone w drewnie obrazy, które są nam szczególnie bliskie – obrazy z wakacji, wizerunki przyjaciół czy rodziny. Obrazy wykonane metodą pirografii mogą być doskonałą ozdobą ścian, oryginalnym prezentem, pamiątką. Warto się o tym przekonać.

Stopka autorska: obrazy – http://www.nanart.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.6/10 (liczba ocen: 5)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz