Jaka pościel dla alergika?

Uczuleniowcy borykający się z alergią na roztocza mają niełatwe życie. Muszą unikać miejsc zakurzonych, starych pomieszczeń, pokojów z tapicerowanymi meblami i dużą ilością tkanin. Mają też problemy ze snem, ponieważ łózka w sypialni to miejsca życia roztoczy. Alergolodzy i eksperci w sprawach zdrowotnych pokazują, że alergicy też mogą spać smacznie i zdrowo bez zrywania się w nocy z cieknącym nosem, bólem zatok i kichaniem. Sposobem na zdrowy sen są hypoalergiczne pościele.

Reklama

pościelCo ma począć alergik w salonie z tkaninami pościelowymi i gotowymi zestawami kołder, prześcieradeł i poduszek? To proste – wybrać pościel z przeciwalergicznego policottonu (mieszkanka poliestru i bawełny) lub też wyroby pościelowe  wełniane, najlepiej z naturalnej wełny owiec rasy merynos.

Pościel wełniana pozwala na dobre wentylowanie ciała. Dzięki temu śpiący pod wełnianą kołdrą nie przegrzewa się, ani nie marznie – utrzymuje stałą temperaturę organizmu we śnie. Pościel z naturalnej, żywej wełny można stosować o każdej porze roku. Można pod nią spać jesienią i zimą. W wiosenne i letnie miesiące również nie trzeba jej chować do bieliźniarki. Pamiętajmy, że wełna ceniona jest wszędzie – nawet na pustyni, co może się wydawać dziwne, bo przecież Sahara czy Gobi kojarzą się z temperaturą jak w piecu. Jednak musimy pamiętać, że w nocy słupek rtęci spada nawet do zera stopni. W sytuacji, gdy mamy do czynienia z ogromnym wahaniem dobowego wykresu temperatur, przydaje się odzież uniwersalna. Takie właściwości mają właśnie okrycia z wełny. W dzienną spiekotę zapewniają wentylację, w wieczorne i nocne chłody grzeją ciało i zapobiegają przeziębieniom.

Wełna to jednak nie wszystko. Wypoczynek umożliwia nie tylko tkanina ze znakiem WOOLMARK.  Warto zaopatrzyć się w pościel policottonową, która wypełniona jest jest hypoalergicznym  silikonem.  Policotton i silikon zapewniają doskonałą wentylację, nie wchłaniają na stałe zanieczyszczeń – tkaniny i wypełnienia wykonane z tych tworzyw można prać bez przeszkód w normalnej pralce. Ponieważ tkaniny policottonowe z wypełnieniem silikonowym można tak łatwy wyprać, mają mniej roztoczy, które giną w detergentach.

Alergicy nie muszą cierpieć. Też mogą spać spokojnie i śnić piękne sny!

Stopka autorska: Wypoczynek – http://www.leczenie-stawow.pl/trzy-kroki-do-zdrowego-snu-krok-1/2011/07/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 1.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz