Kim jest pozycjoner freelancer?

Szukając firmy pozycjonującej strony internetowe szybko można zaważyć, że większość ofert pochodzi od freelancerów, czyli pozycjonerów nie związanych z większymi firmami. Czy warto decydować się na ich usługi? Odpowiedź w tym artykule.

Reklama

freelancerKim jest pozycjoner freelancer? Odpowiedź jest prosta. To człowiek – z reguły właściciel firmy – decydujący sam o sobie. Decyduje o zleceniach, cenach i sam układa swoją pracę. Nie ma nad sobą szefa, nie wiążą go godziny pracy. Wszystkie cechy pracy freelancera mogą być dla przyszłego zleceniodawcy zaletą jak i wadą. Z reguły jednak – chociażby ze względu na to, że przeważnie freelancerowi zależy na dobrej opinii o jego firmie – taka forma „swobodnej” pracy jest zaletą. Warto więc zainteresować się ofertami freelancerów. Pozycjonowanie stron w ich wykonaniu jest przeważnie tak samo skuteczne, jak w przypadku pozycjonowania w wykonaniu pracowników profesjonalnych firm. Z reguły jest też tańsze, co jest bardzo dużym udogodnieniem.

Współpraca z pozycjonerem freelancerem powinna się opierać na określonych, ustalonych warunkach, spisanych w umowie. Oczywiście szukając takiej osoby, szybko otrzymamy wiele ofert, których treść można skrócić do słów: pozycjonowanie bez umowy, ale nie warto się nimi zajmować. Rzecz jasna warto wybierać freelancerów prowadzących firmy. Otrzymanie rachunku jest tutaj tylko jedną z zalet. Właściciel firmy odpowiada za swoją pracę – współpracę z firmami reguluje prawo. Freelancer nie prowadzący działalności gospodarczej już niekoniecznie.

Pozycjonowanie stron przez freelancerów to dobry wybór. Ważne jest jednak, by współpracować z osobą rzetelną, konkretną i posiadającą odpowiednią wiedzę. W innym wypadku pozycjonowanie może nie być udane. A przecież nie o to chodzi.

Stopka autorska: Pozycjonowanie stron – http://mercuryweb.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.3/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz