Pozycjonowanie stron to nie czary – na czym więc polega?

Pozycjonowanie stron – co do tego większość patrzących na sprawę trzeźwo obserwatorów i specjalistów jest zgodna – zdecydowanie nie jest sztuką magiczną. Zresztą bez względu na stopień wyrafinowania stosowanych rozwiązań informatycznych żadne z nich taką sztuką nie jest. Nie oznacza to wcale, że te zadania są dla każdego łatwe do wykonania. SEO i cierpliwość idą w parze. Jeśli ktoś nie jest cierpliwy i powściągliwy, może mieć poważny kłopot z uzyskiwaniem satysfakcjonujących wyników.

Reklama

Tak nie wygląda pozycjoner.

Relacja wyszukiwarki – użytkownicy – pozycjonerzy nie jest najłatwiejszym związkiem i szczególnie od tych ostatnich wymaga umiejętności radzenia sobie z porażkami i szybkiego wyciągania wniosków. Bez względu na ilość zautomatyzowanych czynności najważniejsza jest dobra znajomość zamierzonego celu pozycjonowania. Odpowiedzialności za to nie da się w całości przerzucić na oprogramowanie – kruczki istotne dla efektywnego pozycjonowania zmieniają się bardzo szybko. Wyszukiwarka to dosyć kapryśny „stwór” – co więcej wyposażony w coraz większą dozę krytycyzmu. Dlatego ważny jest umiar we wskazywaniu wyszukiwarkom miejsc ze słowami kluczowymi – jeśli nasycenie nimi mocno przekracza normy obowiązujące zazwyczaj w języku, sytuacja pozycjonera robi się problematyczna. Umiar i cierpliwość ważne są też w rozmowach ze zlecającym pozycjonowanie strony internetowej klientem. Z jego punktu widzenia usługa powinna przynieść skutek natychmiastowy i jeśli wykonawca nie będzie umiał na przykładach zademonstrować przebiegu procesu pozycjonowania, trudno mu przyjdzie przekonanie klienta, że nie można tu wymagać błyskawicznej zmiany pozycji w rankingu.

Tymczasem w sporej mierze pozycjonowanie przypomina najbardziej tradycyjne metody zdobywania pozycji na rynku w dowolnej branży; w obu sytuacjach trafienie w dogodny moment i duży napływ klientów dodatkowo wspomagają – wyszukiwarka odwdzięcza się za liczbę odwiedzin rosnącym współczynnikiem pagerank, a to z kolei przekłada się pośrednio na pozycję strony w rankingu.

Stopka autorska: pozycjonowanie strony internetowej – http://www.rainfox.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 3)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Ilustracja przy artykule rozbawiła mnie do łez.

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz