Sala weselna – wybór odpowiedniej

Dzień ślubu, dzień wesela zbliża się wielkimi krokami? Dlaczego im bliżej jesteśmy tego dnia coraz częściej mamy „motyle w brzuchu”? Być może dlatego, że to jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. Tutaj zdania są podzielone, ponieważ są osoby dla których ten dzień w zasadzie niewiele różni się od na przykład urodzin.

Reklama

Są i takie osoby, które już na 2-3 lata przed tym wydarzeniem rozpoczynają walkę o to by dzień ten był najpiękniejszy, niepowtarzalny. Pytanie na kilka lat przed ślubem – jaką salę weselną na ślub wybrać ? Pomimo nieustającej, rosnącej liczby domów przyjęć, żeby zamówić na wesele tą wymarzoną salę , trzeba zarezerwować termin już na 2-3 lata wcześniej. Im bliżej nam do ślubu, tym mniejsza szansa, że to my będziemy wybierać. Najczęściej na rok przed ślubem pozostają nam już tylko te lokale, które nie posiadają atrakcyjnej oferty, a co jeszcze istotniejsze wnętrza nie zachęcają zbytnio do organizacji przyjęcia weselnego. Reasumując jeśli ma być gustownie, z klasą i rozmachem musimy to zrobić na 2-3 lata przed ślubem. Oczywiście wszystko zależy od rejonu Polski. Jednym z najbardziej obleganych województw jest Śląskie. Znane są przypadki, gdy Para Młoda rezerwuje salę weselną na 5 lat przed ślubem!  Pytanie co jeśli w tym czasie się rozmyślą ? Wtedy pozostaje albo odsprzedać termin – tutaj jest szansa na odzyskanie przynajmniej części zadatku, albo po prostu w tym dniu zorganizować huczne, bardzo huczne urodziny 😉 W tym pierwszym przypadku możemy skorzystać z różnego rodzaju forów regionalnych, na których zresztą mnóstwo podobnych ogłoszeń.  Tak czy owak pamiętajmy o tym że termin wynajęcia Sali weselnej to tak naprawdę jeden z ważniejszych elementów ślubnych przygotowań.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej?

Podczas rozmów z przedstawicielami firm zajmującymi się organizacją takich imprez, bardzo często można dojść do wniosku iż cena nie jest i nie powinna być podstawowym kryterium wyboru takiej sali. Wyobraźmy sobie dom przyjęć na uroczystość weselną,  w której właściciel tak dobiera krzesła aby były jak najwęższe i najtańsze. Pytanie po co ? Sprawa jest banalnie prosta. Jeśli znajdziemy krzesło o wymiarach siedziska 40/40 cm to mamy zaoszczędzone centymetry na kolejną osobę przy jednym stole. Gdyby krzesło miało 55cm/55cm wtedy osób zmieścimy dużo mniej. Gdzie wygoda i komfort ? Ważne że można zejść z ceny 😉 Podobne przykłady można by mnożyć w nieskończoność. Polecam zatem wziąć pod uwagę takie elementy jak:

– układ sali weselnej
– możliwość dowolnej aranżacji stolików i krzeseł
– miejsce dla zespołu weselnego
– obejście lokalu
– klimatyzacja – przydatna zwłaszcza latem
– dodatkowe pomieszczenia – barek, pokój dla nowożeńców
– wystrój
– czystość, czystość i jeszcze raz czystość !
– najważniejsze – zróbmy wywiad wśród osób, które uczestniczyły już w przyjęciach
w danym domu weselnym w temacie kuchni – bo to zdaje się jeden z najważniejszych elementów.
– właściciel – jeśli wszystkiego będzie nam zabraniał, nie będzie to jeden z najpiękniejszych dni w naszym życiu. Co ważne w tym temacie – ustalmy wszystko przed zawarciem jakiejkolwiek umowy. Znane są bowiem przypadki gdy podczas wstępnej rozmowy właściciel zapewnia iż alkohol jest w cenie a na tydzień przed weselem twierdzi co innego. Afera gwarantowana na 100%

Reasumując zanim podejmiemy decyzję o tym jaki lokal wybieramy na nasze przyjęcie weselne przemyślmy wszystko 100 razy. W tym przypadku dobrze jest także wziąć pod uwagę głosy osób starszych ale także młodszych. A nóż ktoś podpowie nam i znajdziemy konstruktywny kompromis.

Które domy przyjęć omijać szerokim łukiem?

W życiu lokalu jak w życiu codziennym. Raz jest lepiej, raz gorzej. Są jednak tacy przedsiębiorcy, którzy od początku maja złe podejście do organizacji przyjęć weselnych. Zresztą nie tylko weselnych ale także komunijnych, urodzinowych czy jubileuszowych. Po pierwsze zwróćmy uwagę na to czy nasz lokal nie oszczędza na dekoracjach, czystości, zapachu wewnątrz itp. itd. To jak na pierwszy rzut oka wyglądają wspomniane elementy bezpośrednio ma wpływ na ogólna ocenę lokalu. Są taki miejsca, w których króluje brud, kurz i nieprzyjemne zapachy. To co prawda dopiero szczyt góry lodowej, ale wstępnie możemy ocenić nasze przyjęcie w perspektywie kilku a nawet kilkudziesięciu miesięcy. To wcale nie bajka, to prawda! Można dziś znaleźć miejsca gdzie już na wejściu wita nas bukiet żywych kwiatów, zapach – nawet jeśli kuchenny ma swoje zalety. Przytulny i dobrze zorganizowany lokal widać także po podejściu właściciela. Są tacy ludzie, którzy swoją gościnnością i dobrym podejściem dopełniają wyjątkowości lokalu. Wyobraźmy sobie sytuację, w której właściciel lokalu na drugi dzień wesela odmawia wpuszczenia gości do lokalu, gdyż obsługa jeszcze nie przygotowała poprawin. Wszyscy stoją pod drzwiami i czekają na wielki otwarcie drzwi. Gdzie gościnność Polska ? Zatem zwróćmy uwagę na podejście zarządzających domem przyjęć już podczas rozmowy wstępnej. Wiele wniosków można właśnie wtedy wyciągnąć. Pamiętajmy – dzień ślubu i wesela to dzień, którego nikt nie może nam zepsuć!

Stopka autorska: dom przyjęć na uroczystość weselną – http://www.domprzyjeceuropejski.eu

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz