Walka o odszkodowanie

Jazda samochodem to dla niektórych zawodowa konieczność, dla innych z kolei sama przyjemność. Nie trzeba być mistrzem kierownicy, czy stereotypową kobietą za kółkiem, by trafić na kierowcę gorszego od siebie. Takie spotkanie czasem kończy się przykrą niespodzianką – uszkodzeniem samochodu, stłuczką, która na długi czas może popsuć humor, a przy okazji nadszarpnąć nerwy. Jeśli dodatkowo pojawią się problemy z uzyskaniem odszkodowania od sprawcy – cała sytuacja wydaje się mało komfortowa.

Reklama

sygnalizacja świetlnaChoć za kółkiem czujemy się pewnie, a w długie trasy jeździmy bez obaw, stłuczka czy wypadek z naszym udziałem może mieć miejsce na parkingu pobliskiego hipermarketu, czy na światłach lub przejściu dla pieszych pod samym domem. Gdy zdarzenie widziało wielu świadków, sprawa jest w miarę prosta, w innej sytuacji – kiedy naszą bronią jest słowo przeciwko słowu – wszystko może ciągnąć się miesiącami lub nawet przez wiele lat.

Nie trzeba nikogo przekonywać, że Polska jest krajem absurdów, a osoba poszkodowana w zdarzeniu drogowym nierzadko musi walczyć o swoje przed sądem. O ile towarzystwa ubezpieczeniowe oferują mnóstwo wariantów swoich usług i wabią klientów korzystnymi ekspresowymi umowami, o tyle z próbą odzyskania należnego odszkodowania można mieć nie lada kłopot.

Gdy ubezpieczyciel piętrzy problemy, przeciąga sprawę, której końca nie widać, warto zwrócić się o pomoc do prawnika. Kancelarie prawne specjalizujące się w odszkodowaniach, są skuteczniejsze od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Zatrudniają specjalistów, których wiedza i umiejętności służą pomocy osobom poszkodowanym, dzięki czemu są one w stanie szybciej odzyskać swoje pieniądze. Doświadczony zespół adwokatów, rzeczoznawców, biegłych jest w stanie zaproponować kompleksowe doradztwo, można się zatem poważnie zastanowić nad powierzeniem im swojej sprawy.

Gdzie i jak szukać pomocy? Najprostszym i najpowszechniejszym źródłem informacji jest internet, chociaż do wszelkich opinii zamieszczanych na forach internetowych trzeba podchodzić z dystansem. W pierwszej kolejności warto zapytać znajomych, czy mieli do czynienia z daną kancelarią, czy są zadowoleni z jej usług oraz czy sprawa zakończona została szybko i sprawnie. Ponieważ nieznajomość prawa szkodzi, zatrudnienie dobrego prawnika może zaoszczędzić wielu zmartwień, a przede wszystkim pomóc znaleźć najlepsze i najskuteczniejsze wyjście z kłopotliwej sytuacji. Potem można ponownie cieszyć się jazdą – bez zarysowanej karoserii, wgniecionego zderzaka, czy zbitej szyby.

 

Stopka autorska: prawnika – http://bartoszuk.com/o-kancelarii.php

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz