Wyprawka dla maluszka

Sprzedawcy w sklepach z artykułami dla dzieci prześcigają się w reklamowaniu swojego towaru. Wybór wózków we wszystkich sklepach jest tak duży, że, mimo zaufania do sprzedawcy, warto też samemu rozważyć jakiego wózka potrzebujemy. Obecnie największym zainteresowaniem kupujących wyprawkę rodziców cieszą się wózki wielofunkcyjne, również jeśli chodzi o wózki bliźniacze.

Reklama

Firm produkujących takie wózki jest bardzo dużo i proponują one najróżniejsze rozwiązania. Wózki wielofunkcyjne mogą mieć miękką lub usztywnioną gondolę, mogą mieć przednie koła skrętne albo skrętną tylko jedną oś, przednią lub tylną. Są takie wózki wielofunkcyjne, które mają przekładaną rączkę lub w których montuje się gondolę czy siedzisko przodem albo tyłem do rodzica. Także rodzaj kół i amortyzacji może wpływać na komfort prowadzenia pojazdu i wygodę dziecka. Najbardziej uniwersalnym wózkiem jest pojazd ze skrętnymi kołami przednimi, na miękkim zawieszeniu i z możliwością montażu spacerówki przodem lub tyłem do rodzica. Wózki wielofunkcyjne ze skrętnymi kołami o wiele łatwiej się prowadzi. Wózek można zawrócić w miejscu, co bardzo ułatwia poruszanie się w ciasnych alejkach sklepowych. Jeśli spacerujemy często po leśnych dróżkach, nasza uwaga powinna być skupiona na miękkości wahaczy i jakości opon. Miękkie zawieszenie i pompowane opony znakomicie amortyzują wstrząsy i wózek lepiej prowadzi się po wertepach.

Jednak trzeba pamiętać, że pompowane ogumienie jest cięższe od kół piankowych, więc tym samym wnoszenie wózka na piętro sprawi nam więcej problemów niż w przypadku mniejszych i lżejszych kół piankowych. Rączka przekładana albo możliwość zamontowania spacerówki przodem do rodzica ma niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa oraz samopoczucia malucha. Widząc dziecko wiemy co robi: czy zasnęło, czy przypadkiem nie zjada czegoś czego nie powinno, czy nie zachłysnęło się wodą. Wiele małych dzieci nie lubi tracić rodzica z oczu i jeżdżenie tyłem do pchającego wózek może wywołać frustrację. Poza tym możliwość szybkiej zmiany kierunku jazdy przydaje się gdy wieje silny wiatr lub świeci ostre słońce.

Stopka autorska: wózki bliźniacze – http://www.osito.pl/sklep/wozki-dzieciece,65/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz