Zapachy dla kobiet i mężczyzn

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni traktują perfumy nie tylko jako kosmetyk pielęgnacyjny, ale jako dopełnienie swojego wizerunku. To właśnie między innymi za pomocą zapachów wyrażamy to, jacy jesteśmy. Aromaty, które wybieramy, są związane z naszymi osobowościami oraz prowadzonym trybem życia.

Reklama

perfumyJak się jednak okazuje, kobiety i mężczyźni stosują całkowicie inne kryteria, jeśli chodzi o zakup perfum. Płeć piękna chętnie śledzi nowinki kosmetyczne i podąża za nowościami, nie przykładając szczególnej wagi do jednego i tego samego zapachu. Nawet jeśli używa danej marki przez dłuższy okres, zmiana jej na inną kompozycje nutową, jest całkowicie naturalna. Eksperymenty z zapachami są wpisane w większość kobiecych zakupów, które odbywają się w drogeriach kosmetycznych.

Mężczyźni natomiast, jeśli tylko znajdą perfumy, które naprawdę im się podobają, przywiązują się do nich na długie lata i propozycja zmiany często spotyka się z niechęcią z ich strony. Jeśli mowa o samej sprzedaży produktów, to jest ona zdecydowanie większa, jeśli chodzi o linie przeznaczone dla płci żeńskiej. Panie bowiem lubią mieć w swoich kosmetyczkach kilka rodzajów flakoników perfum na różne okazje, podczas gdy panowie zazwyczaj ograniczają się do jednego kosmetyku.

Mimo to warto podkreślić, że w branży kosmetycznej dla mężczyzn w porównaniu do ostatnich kilku lat, odnotowano duży wzrost zainteresowania perfumami i wodami toaletowymi. Wynika to z faktu, że pielęgnacja ciała, zarówno kobiecego, jak i męskiego urosła już do rangi rytuału i jest dość mocno promowana zarówno przez media, jak i przez celebrytów.

Panie częściej sięgają po zapachy słodkie, panowie po orzeźwiające, chociaż tutaj dużo zależy od indywidualnego gustu i upodobań. Jedno jest pewne, mianowicie współczesny rynek kosmetyczny daje ogromne pole do popisu obydwu z wymienionych grup, bowiem półki sklepowe wręcz uginają się pod ofertami produktowymi. Najważniejsze jednak, aby odnaleźć pośród nich ten zapach, który będzie najbardziej do nas pasował.

http://tagomago.pl/

Stopka autorska: perfumy – http://tagomago.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz