Dla znudzonych tradycyjnym zwiedzaniem – gra miejska

Kraków to niewątpliwie największa atrakcja turystyczna Polski. Majestatyczne Wzgórze Wawelskie, Rynek Główny, Droga Królewska, dawna dzielnica żydowska – Kazimierz, dawne getto… to wszystko wielkie atrakcje, które trzeba zobaczyć. Jednak coraz więcej turystów, zwłaszcza tych wymagających, korporacyjnych, jest znudzonych tradycyjna formą zwiedzania z przewodnikiem i poszukuje nowych rozwiązań by jednocześnie pokazać miasto – zwłaszcza przybyszom z zagranicy, ale tez dostarczyć im przy tym dużej dawki emocji. To własne one są w dzisiejszym, pełnym bodźców świecie – szczególnie poszukiwane. One sprawiają, że dane miejsce i wydarzenie zapada w pamięć.

Reklama

Gra miejska w Krakowie Odpowiedzią dla poszukujących nowych rozwiązań w zakresie kreatywnego zwiedzania dawnej stolicy Polski i okolic może być gra miejska w Krakowie, zaś na terenie Polski Południowej  w dowolnie wybranej lokalizacji, można zrealizować grę hotelową, w formie zagadki kryminalnej, nawiązującej do klasyki gatunku w stylu Agaty Christie.

Gry miejskie zdobywają coraz większa popularność na całym świecie  z tego typu rozwiązań, wpisujących się w nurt tzw. grywalizacji czy też gamyfikacji, korzystają największe korporacje świata, jak choćby Microsoft. Dobrze skonstruowana gra miejska obsługiwana jest przez utalentowanych i charyzmatycznych animatorów, obfituje w niecodzienne zadania do wykonania oraz pozwala zobaczyć zarówno najważniejsze miejsca na danym obszarze, jak i lokacje ukryte, mniej znane, aczkolwiek bardzo interesujące. Zadania dobierane są w ten sposób, by dostarczyć rozrywki i emocji, ale też – by każdy uczestnik czuł się zaangażowany, nie stał z boku, miał możliwość czynnie brać udział w grze i integrować się z resztą zespołu. Ważną cecha gier scenariuszowych, czerpiących z tradycji gatunku RPG (role play games) jest rywalizacja, która podkręca atmosferę nawet po najbardziej wyczerpującym, wypełnionym konferencjami i spotkaniami dniu.

Gra miejska, aby zachować swoje najważniejsze walory, każdorazowo powinna być „szyta na miarę” – scenariusz i dobór poszczególnych lokacji interaktywnych powinien uwzględniać szczegółowe wymagania oraz profil klienta. Oczywiście trzeba tez uwzględnić konkretny budżet, jednak obecnie nawet grupy o mniejszych zasobach finansowych, np. szkoły, mogą korzystać z tego nietuzinkowego rozwiązania, gdyż firmy zajmujące się organizacją gier miejskich profesjonalnie, są w stanie zaproponować atrakcyjne scenariusze za niewielkie pieniądze. natomiast gry hotelowe, są wyśmienitą alternatywą dla wyświechtanych już i oklepanych form integracji podczas jesiennych szarug oraz w zimie.

Co istotne, gra może pełnić tez funkcje quasi – szkolenia. Jeśli organizatorzy posiadają odpowiednie kompetencje, można zlecić im organizację gry realizujące konkretny, istotny z punktu widzenia grupy, cel, np. integracja, współpraca w zespołach, konkretna wiedza do przyswojenia, wykazanie się kreatywnością etc.

Stopka autorska: gra miejska w Krakowie – http://zwiedzaniekrakowa.pl/gra-miejska.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz