Grzejniki wewnątrzścienne oraz kanałowe – wygoda i przestrzeń

Nowoczesne wnętrza  są wolne od zbędnych urządzeń i mebli. Są przestrzenne, komfortowe i pomagają w zachowaniu czystości i porządku wszystkim tym, którzy na sprzątanie nie mają czasu. Wiele sprzętów jest zabudowanych – z zabudowaniami mamy do czynienia zazwyczaj w kuchni, kiedy to wszystkie sprzęty są ukryte i zakamuflowane za eleganckimi płytami, ale również w salonach i sypialniach. Dziś wystawki za szybą, książki na półkach, wszelkie bibeloty dostępne na wyciągnięcie ręki – to nie standardy nowoczesnych wnętrz. Nowoczesne domy mają wnętrze we wnętrzu – jedno wnętrze jest  przestrzenne i dość surowe, choć nie pozbawione eleganckich i przyjaznych elementów, drugie – ukryte za przesuwnymi szafami i wysokiej klasy zabudowaniami.

Reklama

grzejnik kanalowyWydawać by się mogło, że nie wszystko da się ukryć. Są przecież takie sprzęty w naszych domach i mieszkaniach, które muszą być widoczne – np. grzejniki. Okazuje się jednak, że i ten element wyposażenia możemy skrzętnie  ukryć. Jedynym warunkiem jest to, aby pomyśleć o tym przed budową domu lub w trakcie gruntownego remontu domu czy mieszkania – będzie to znacznym ułatwieniem oraz zaoszczędzi nie tylko czas, ale przede wszystkim pieniądze. Jaki mamy wybór, jeżeli chcemy ukryć ogrzewanie? Najczęściej wybierane są grzejniki ukryte w podłodze, a więc tzw. Modele kanałowe (można łączyć je z ogrzewaniem podłogowym, ale niekoniecznie) oraz grzejniki wewnątrzścienne.

Grzejniki kanałowe

Grzejniki kanałowe są wygodne i bardzo dobrze się prezentują. Poza tym, w odróżnieniu od systemu ogrzewania podłogowego, nie mamy żadnych ograniczeń, co do rodzaju położonej podłogi. Najczęściej  grzejniki kanałowe umieszczane są na podłodze wzdłuż okien tarasowych – nie przeszkadzają w ich otwieraniu, a na podłodze można umieścić drewno, terakotę, wykładzinę czy dywan. Co więcej, grzejniki te posiadają  kratki maskujące, które mogą zostać wykonane z wielu materiałów; z drewna, ze stali nierdzewnej.

Grzejniki wewnątrzścienne

Grzejniki te są montowane zazwyczaj wtedy, gdy nie można zastosować ogrzewania podłogowego, czy wcześniej opisanych grzejników kanałowych. Rozwiązanie to jest bardzo proste i dyskretne. Można stosować je w miejscach grzejników ściennych, ale świetnie sprawdzają się na poddaszach, a dokładniej ściany kolankowe, za którymi można zawsze znaleźć wiele niewykorzystanego miejsca. Filary oraz krótkie ścianki, garderoba, wiatrołap, korytarz oraz  podokiennie ścian szczytowych – miejsca te są idealne na zamontowanie dyskretnych grzejników wewnątrzściennych.

Nie tylko wystrój czy styl naszego wnętrza decydują o  wyborze takich grzejników lub tego typu systemu ogrzewania. Bardzo często powodem jest brak miejsca. Małe domy lub mieszkania, które dodatkowo mają przestrzenie bardzo trudne do wykorzystania, a zazwyczaj pozostające wolnymi, niezwykle często wyposażane są właśnie w taki sposób. Oczywiście, jeżeli zabudujemy grzejnik – stracimy miejsce, ale jeżeli wykorzystamy do tego wnękę, której nie można spożytkować w inny sposób, oszczędność miejsca staje się już duża.



Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz