Reklama musi być skuteczna – Linki sponsorowane

Jesteś właścicielem strony www która nie przynosi żadnych zysków? Posiadasz sklep internetowy, który poimo szczerych chęci nie generuje wysokich obrotów? Być może zaniedbałeś jedną z ważniejszych kwestii jaką jest reklama. Jeżeli już pozycjonujesz stronę to warto także skorzystać z oferty linków sponsorowanych, możesz bowiem zdobywać klientów zanim pojawisz się wysoko w wynikach organicznych.

Reklama

linki sponsorowaneLinki sponsorowane to slogany reklamowe wraz z odnośnikiem do strony. Wyświetlają się nad organiczynymi wynikami wyszukiwania w w niektórych przypadkach także po prawej stronie ekranu. Oczywiście nasza reklama nie będzie się wyświetlać bez ładu i składu, to od nas zależy czy dokładnie powiążemy ją z tematem. Wielu użytkowników internetu nie zdaje sobie nawet sprawy, że linki sponsorowane to reklama i decyduje się na kliknięcie uznając je za najbardziej adekwatne.

Link sponsorowany składa się z nagłówka zawierającego hasło reklamowe, tekstu reklamy oraz linku który prowadzi do konkretnej strony. Może to być zarówno strona główna twojego serwisu, jaki i formularz kontaktowy, bądź rejestracyjny. Najpopularniejszą formą linków sponsorowanych są reklamy tekstowe nie jest to jednak jedyny rodzaj przekazu reklamowego w systemie adwords.

Linki sponsorowane to wysoka skuteczność przy niedużych nakładach. Zazwyczaj początkowe budżety wynoszą kilkaset złotych na miesiąc, a gdy uda się osiągnąć pewien zwrot z inwestycji można pomyśleć o zainwestowaniu większej kwoty. Ta forma reklamy jest też korzystna z innego powodu. Płacisz tylko za kliknięcia, a nie za ilość wyświetleń reklamy, w ten sposób ponosisz koszt tylko, gdy ktoś zostanie przekierowany na twoją stronę.

Prowadząc kampanię linków sponsorowanych masz także kontrolę nad kosztami, sam decydujesz jaki jest dzienny budżet oraz maksymalna stawka za kliknięcie w konkretną reklamę.

Jest też jeszcze jedna istotna kwestia, słowa kluczowe oraz zakres wyświetleń możesz dowolnie modyfikować i na bieżąco reagować, tak by twoja kampania była jeszcze bardziej skuteczna.

Nie każdy ma czas oraz cierpliwość, aby prowadzić kampanię linków sponsorowanych, co więcej wiele osób jest przekonanych, że nie jest to trudne. Być może otwarcie konta w systemie adwords to w prosta sprawa, jednak skuteczne prowadzenie kampanii i dbanie o ROI to inna bajka. Zanim zdecydujesz się na samodzielne prowadzenie kampanii upewnij się, że wiesz jak robić to dobrze.

Stopka autorska: Linki sponsorowane – http://www.advox.pl/reklama/linki-sponsorowane

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz