3 wyjątkowe festiwale świata

Gdzie organizowane są najlepsze festiwale muzyczne na świecie? My wiemy – oto zestawienie 3 imprez, na które warto się wybrać. Nie oglądaj ich na kanale YouTube ani nie słuchaj wrażeń znajomych – po prostu jedź po dobrą porcję ulubionej muzyki.

Reklama

Są takie imprezy, na które wybierają się tłumy z całego świata. Dla muzycznej uczty, ale i niepowtarzalnego klimatu oraz emocji. Wybór masz aż nadto szeroki, dlatego też przedstawiamy Wam 3 wyróżniające się festiwale. Fan każdego gatunku – m.in. techno, rocka czy elektroniki – coś dla siebie znajdzie!

1. Melt! Festival – Ferropolis, Niemcy

Festiwal Melt! jest jedną z najpopularniejszych imprez muzycznych, choć słynie nie tylko z muzyki, ale i lokalizacji. Niemieckie Ferropolis jest miejscem wyjątkowym – to industrialne muzeum w plenerze!

Znajdują się w nim ogromne zabytkowe maszyny, które wraz z rozbrzmiewającą tu muzyką elektroniczną robią wielkie wrażenie na uczestnikach. Wystąpili na nim m.in Clean Bandit, Disclosure, Moderat czy Röyksopp. Bez względu na to, czy jesteś fanem techno, rapu czy elektroniki, docenisz to brzmienie i panującą tu atmosferę.

2. Electric Daisy Carnival – Las Vegas, Nevada

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 1997 roku, a z biegiem lat zmienił się w kilkudniową imprezę! Organizowany jest wiosną, latem i jesienią w kilku miejscach, Nowym Jorku, Nevadzie, Illinois, Florydzie, Teksasie, Puerto Rico oraz Londynie. Od 2013 roku jest zaś największym festiwalem muzyki elektronicznej na świecie.

W festiwalu bierze udział około 300 000 osób – nic w tym dziwnego, bo przyjeżdżają tu prawdziwe gwiazdy. Można było usłyszeć wirtuozerii m.in. DJ-a Tiesta, Armina van Buurena. Zagrał także wyjątkowo ostatnio popularny Avicii.

3. Sziget Festival – Budapeszt, Węgry

Sziget Festival organizowany jest latem w Budapeszcie – podczas ostatniej edycji wystąpili cenieni artyści, m.in. Queens Of The Stone Age, Placebo, a także Calvin Harris, Bastille czy Imagine Dragons. To niezła mieszanka, gdyż zarówno fani rocka, jak i muzyki elektronicznej powinni być zadowoleni.

Sziget przypomina wielki park rozrywki dla fanów… festiwali! Trwa trzy dni, ale za to oferuje maksimum wrażeń, emocji i dźwięków. Codziennie odbywają się różne koncerty i eventy nie tylko na muzycznej scenie, ale także w teatrze oraz cyrku. W 2011 roku European Festivals Awards przyznał mu pierwszą nagrodę w kategorii „Najlepszy duży festiwal europejski”!

Warto oczywiście wybrać się na znacznie więcej festiwali muzycznych kipiących od wybornego brzmienia. Polecamy m.in. także Ultra Music Festival w Miami, Summerfest w Stanach Zjednoczonych czy Masters of Rock w Czechach.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz