Alternatywa dla znanych portali społecznościowych

Odkąd na arenę wkroczyły portale społecznościowe takie jak Nasza Klasa i Facebbok, wszelkie komunikatory internetowe, fora dyskusyjne i czaty wyraźnie straciły na znaczeniu. Rolę kanału wymiany informacji i poglądów oraz głównych sposobów komunikacji bezdyskusyjnie zdominował właśnie portal zwany po polsku fejsbuk.

Reklama

portal społecznościowyJednak w internecie wciąż pozostaje wiele nisz, alternatywne, tematyczne portale skupiają duże grono użytkowników, często o dość specyficznych i nietypowych zainteresowaniach. Lista propozycji jest bardzo długa, zawiera wiele ciekawych portali. Miłośnicy i pasjonaci motoryzacji oraz zwykli posiadacze samochodów i motorów skupiają się na starannie wykonanym i dobrze pomyślanym Auteo.pl. Bardziej kobiece są zaś Szafa.pl i Stylio.pl. Jak sama nazwa wskazuje, bazują na modowych nowinkach. Tworzą miejsce, w którym użytkowniczki i (zapewne nieliczni) użytkownicy mogą uzyskać porady jak ubrać się odpowiednio, czyli np. stosownie do swojej figury, czy też okazji; lub tez po prostu pochwalić się zawartością swojej szafy i stylizacjami przez siebie wymyślonymi. Krótko mówiąc – zabawa modą i wszystkim co z nią związane.

Niezależnie od płci warto zarejestrować się na Goldenline.pl i Profeo.pl. Reklamują się jako portale dla wszystkich profesjonalistów. Tutaj można pokazać szerszemu gronu co się umie, poznać ludzi związanych ze swoją branżą i wymienić się poglądami na rożne sprawy, nie koniecznie o końca związane z pracą. Swoje miejsce w sieci mają także artyści, skupieni na Digart.pl. Za jego pomocą prezentują w określonej kategorii swoje dzieła i poddają je ocenie pozostałych użytkowników. Informatycy natomiast, a w szczególności programiści stworzyli 9fingers.pl. Ten portal z kolei zakres tematyczny ma mocno sprecyzowany, a zarazem bardzo szeroki, skupia się bowiem na rozwiązywaniu wszelkich zgłaszanych przez nich problemów. Uczniowie chętnie korzystają z Bryk.pl, czyli wielkiej bazy dodanych przez siebie wypracowań. Mogą tam też nawiązać kontakty, pomocne potem w nauce. Rozrywkę, głównie młodzieży, zapewniają oferujący ponad 4000 gier Poszkole.pl i prezentujące wszelkie ciekawostki Wykop.pl i Kciuk.pl. miłośnicy muzyki korzystają zaś z Emuzyka.pl i Tekstowo.pl. Są również portale podróżnicze i randkowe, a także` dla ludzi sprytnych i pomocnych.

Taką różnorodność doskonale można wykorzystać do internetowej reklamy kontekstowej. W praktyce oznacza to umieszczanie i prezentowanie określonych treści na stronach tematycznie z nimi powiązanych, np. reklama z dziedziny motoryzacji wyświetlona zostanie na Auteo.pl.

Stopka autorska: fejsbuk – http://tech.money.pl/fejsbuk-po-polsku-zobacz-jak-na-nas-zarabiaja-0-1013665.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz