Crafting w Diablo 3

Kultową dla gatunku cRPG jest gra Diablo 3. Celem gracza jest pokonanie Pana Terroru. W 1997 roku Blizzard Entertaiment wydał pierwszą wersję tej gry. Od początku gra cieszyła się bardzo dużym powodzeniem wśród fanów gatunku. Miała ona bardzo dużą grywalność oraz niesamowitą grafikę jak na tamte lata.

Reklama

diabloMiejscem akcji jest świat Sanctuary, w którym gracz porusza się jedną postacią i zdobywa kolejne poziomy – 16 głównych i kilka dodatkowych. Przez kolejne wersje gra była modyfikowana – zmieniono jej funkcje tak by stała się coraz bardziej ciekawsza. Poprzez kolejne walki nasza postać zdobywa niezbędne do dalszej gry umiejętności i przedmioty takie jak magiczne przedmioty, zbroje oraz zdolność do rzucania zaklęć. Problemem z jakim zmagali się w poprzednich częściach jej twórcy była nieprzydatność niektórych przedmiotów i umiejętności po pewnym czasie, kiedy gracz osiągał coraz to wyższe poziomy.

Kluczem do rozwiązania tego problemu w Diablo 3 jest crafting, dzięki któremu gracz może tworzyć z przestarzałych przedmiotów ich nowsze odpowiedniki.

Crafting w Diablo 3 jest uprawiany przez rzemieślników, którzy podążają w karawanie za Naszym bohaterem. Rzemieślnicy Ci to Blacksmith, Mystic oraz Jeweler. Każdy z nich może zmieniać inne rodzaje przedmiotów. By nasi pomocnicy mogli modyfikować stare przedmioty musimy się nimi zaopiekować czyli dostarczać im przedmioty i pieniądze, dzięki czemu mogą ciągle się doskonalić. Crafting w Diablo 3 jest rozwiązaniem problemu, który towarzyszył graczom Diablo od początku serii.

Premiera Diablo 3 jest przewidziana na koniec 2011 roku. Na oficjalnym blogu gry można znaleźć wiele informacji o nowych systemach, które będą zastosowane w najnowszej części gry między innymi o craftingu.

Stopka autorska: Diablo 3 jest crafting – http://diablobattle.net/crafting/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz