Czy warto zainwestować w drewniane ogrodzenie?

Rodzaj i wygląd ogrodzenia ma duży wpływ na to w jaki sposób postrzegamy całą posesję. Dlatego też o ten właśnie element powinniśmy się zatroszczyć. Pamiętajmy, że piękna posesja to nie tylko ładny dom i zadbany ogród, ale również i ogrodzenie, które nadaje całości właściwy ton i przydaje jej specyficznego charakteru.

Reklama

Płot z drewna i jego zalety

płot ogrodowyJeżeli zależy nam na stworzeniu wyjątkowej, sielskiej atmosfery znakomitym posunięciem będzie postawienie drewnianego płotu. Nie da się zresztą ukryć, że taka opcja ma wielu zwolenników – nie tylko na terenach wiejskich, chociaż uczciwie trzeba stwierdzić, że do nich właśnie pasuje najbardziej. Płot z drewna idealnie wpisuje się w naturalny krajobraz. Znakomicie komponuje się z domami, na elewacji których znajdują się drewniane elementy. Opisywane tutaj ogrodzenia są wykonywane z rozmaitych odmian drewna, najczęściej zaś do tego celu wykorzystywane są sosna i świerk. Odmiany te są stosunkowo trwałe, aczkolwiek nie w takim stopniu jak chociażby dębina. Są jednak powszechniej dostępne i tańsze. Drewno ma do siebie to, że ulega zniszczeniu pod wpływem niekorzystnych dla niego czynników takich jak wilgoć czy promieniowanie UV, dlatego też trzeba zabezpieczać je we właściwy sposób – pomocne są tutaj odpowiednie preparaty, w które bez problemu zaopatrzymy się w marketach budowlanych. Zabiegi pielęgnacyjne i konserwacyjne muszą być przeprowadzane systematycznie. Tylko wtedy ogrodzenie z drewna spełniać będzie swoją rolę przez długi czas.

Funkcjonalne ogrodzenia

Drewniany płotek ogrodowy może mieć również i inne zastosowanie niż wyznaczanie granic działki. Występuje też w roli czegoś w rodzaju ścianki działowej – mówiąc zaś precyzyjniej, za pomocą płotków z drewna można podzielić ogród na części, w zależności od funkcjonalności poszczególnych stref. Płotki przydają się też przy wyznaczaniu ciągów komunikacyjnych w ogrodzie. Sprawdzają się także na działkach rekreacyjnych. Tego typu ogrodzenia dostępne są w rozmaitych formach, m. in. jako kratki, palisady, sztachety, płoty myśliwskie, lamelowe, boazeryjne etc. Spełniają w głównej mierze funkcje praktyczne, ale mogą również być wspaniała ozdobą posesji – zwłaszcza, jeśli oplotą je rośliny pnące. Generalnie rzecz biorąc, możliwości w zakresie aranżacji jest mnóstwo. Wystarczy poprzeglądać portale internetowe oraz czasopisma poświęcone tematyce ogrodniczej. Znajdziemy tam nie tylko porady jak hodować rośliny, ale też jak wykorzystywać poszczególne elementy ogrodowej architektury. Na temat ogrodzeń, kryteriów ich doboru, porad dotyczących konserwacji etc. znajdziemy tam wiele cennych informacji ilustrowanych fotografiami. To dobry sposób, by znaleźć coś, co nas zainspiruje. Zawsze też pozostaje nam opcja w postaci pomocy fachowca – taka osoba doradzi nam w wielu kwestiach, również w sprawie doboru ogrodzeń. Płotki ogrodowe możemy wykonać sami, jeśli dysponujemy stosownymi możliwościami. Jeśli nie, najlepiej kupić gotowy model – oczywiście u sprawdzonego sprzedawcy, który zaoferuje nam asortyment wysokiej jakości i bezpieczny w użytkowaniu.

Stopka autorska: płotek ogrodowy – http://ogrodosfera.pl/drewniane-ploty-ogrodowe

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz