Druga młodość ciucholandów

Jeszcze kilka lat temu sklepy z używaną odzieżą były synonimem biedy, gdyż ubierały się w nich wyłącznie osoby, które nie mogły pozwolić sobie na zakupy w innych sklepach. Dawały one im możliwość zakupienia jakichkolwiek ubrań po bardzo niskich cenach. Pogardliwie były nazywane lumpeksami, szmateksami lub ciuchlandami. Obecnie mimo tego, że sklepy z używaną odzieżą nadal oferują tanie ubrania ich wizerunek znacznie się zmienił. Na samym początku, gdy chciało się kupić odzież używaną trzeba było godzinami szukać w koszach ustawionych niechlujnie w sklepie. Często ubrania w trakcie takiego wielogodzinnego przekładania niszczyły się i brudziły, przez co stawały się mniej atrakcyjne dla potencjalnego klienta.

Reklama

Dzisiaj wizerunek sklepów z tanią używaną odzieżą jest zupełnie inny. Przede wszystkim nie są to już sklepy z wielkimi koszami „ciuchów”. Obecnie w większości sklepów z używaną odzieżą ubrania są estetycznie poukładana lub porozwieszana na wieszakach. Odchodzi się też w wielu z nich od praktyki kupowania na wagę – każda sztuka jest indywidualnie wyceniana na podstawie tego jak wygląda. Zmienia to znacznie postrzeganie takich sklepów i idei kupowania używanej odzieży. Niejednokrotnie w sklepach takich można znaleźć ubrania pochodzące z zagranicy, w bardzo dobrym stanie. Jest to tym bardziej istotne, że często są to ubrania sygnowane największymi markami modowymi, na których kupienie przeciętny Polak w normalnym sklepie nie może sobie pozwolić. Możliwość kupienia markowych ubrań w bardzo niskich cenach to jeden z atutów kupowania używanej odzieży.

Kolejną zaletą kupowania używanej odzieży jest to, że kupując to co już ktoś miał okazję przetestować wiemy, że nie kupimy „bubla” odzieżowego – na przykład, że wybrany przez nas sweter nie zbiegnie się lub zmechaci w czasie prania, a wielobarwna bluzka nie odbarwi się.

Wzrost popularności używanej odzieży można zaobserwować odkąd na pokazach mody zagościł ponownie styl vintage, w którym stawia się na oryginalność. Tak, więc wiele osób zrezygnowało z zakupów w tak zwanych sieciówkach, na rzecz sklepów z używaną odzieżą. Dzieje się tak dlatego, że można w nich dostać pojedyncze sztuki, często bardzo ciekawych pod względem kroju i kolorystyki ubrań. Kupowanie w second-handach staje się coraz bardziej trendy również z uwagi na to, że dużo gwiazd muzyki i filmu otwarcie mówi o tym, że lubi zaglądać do tego typu sklepów by móc oryginalnie się ubrać.

Tak, więc umiejętne kupowanie używanej odzieży pozwoli każdemu na stworzenie własnego, indywidualnego stylu, który jednocześnie nie zrujnuje domowego budżetu.

Stopka autorska: sklepy z używaną odzieżą – http://www.ubrani.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz