Polskie morze, gdzie wybrać się na wakacje?

Wakacje nad polskim morzem to niezwykle ciekawa propozycja na nadchodzący sezon letni. Musimy jednak poznać dokładniej co oferują nadmorskie miejscowości w Polsce, i gdzie warto się udać.

Reklama

polska plarzaPolskie wybrzeże, które okala Morze Bałtyckie, jest zróżnicowane, zarówno pod względem miejscowości, jak i atrakcji, jakie możemy tam uzyskać.

Zacznijmy naszą wędrówkę, od zachodniej części wybrzeża, a tam znajdują się takie miasta jak Świnoujście czy Międzyzdroje. Świnoujście, to kurort, w którym przede wszystkim rezydują Niemcy, mieszkający po sąsiedzku. Korzystają oni z licznych zabiegów leczniczych, wydają pieniądze w polskich sklepach. W wyniku tego, miejscowi biznesmeni, ukierunkowali swoje usługi pod niemieckiego klienta.

Międzyzdroje, to z kolei miasteczko, które z uwagi na odbywający się tam Festiwal Gwiazd, stało się niejako miejscem snobistycznym, automatycznie ceny poszybowały w górę. Zamykając opis tej części Pomorza, musimy wspomnieć o największym mieście w tym regionie, a mianowicie Szczecinie. Szczecin, jest dość dużym miastem, i jeżeli wypoczywamy w jego pobliżu, to w przypadku niepogody, będziemy mieli jak zagospodarować czas.

Przenosimy się na Pomorze Środkowe. Tutejsze miejscowości takie jak Kołobrzeg, Rewal czy Mielno, są niezwykle popularne, szczególnie wśród młodzieży z Warszawy czy Poznania. W miejscach tych jednak, nie mają czego szukać osoby starsze, lub takie które pragną naprawdę wypocząć. Nieformalną stolicą tego regionu jest Koszalin, jednakże miasto to jest trochę zapomniane i dlatego ciężko będzie nam tam znaleźć, jakiekolwiek rozrywki, kiedy zamiast słońca, z nieba będzie padał deszcz.

Ostatni region, o jakim musimy wspomnieć, to Pomorze Wschodnie, ze stolicą w Gdańsku. W rejonie tym mamy różnorodność, jeżeli chodzi o miasteczka turystyczne. Obok wielkiego i głośnego Władysławowa, znajduje się urokliwa Karwia. Karwia jest idealnym miejscem na wypoczynek dla osób starszych, z kolei młodzież masowo bukuje pokoje i noclegi w takich miejscowościach jak Władysławowo czy Chałupy. Plusem tych lokalizacji jest bliskość trójmiasta, dzięki czemu niezwykle szybko znajdziemy się w jednym z większych, polskich organizmów miejskich.

Stopka autorska: Karwia – http://www.jantar-karwia.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz