Hale magazynowe – wynajem czy budowa?

Przedsiębiorstwa produkcyjne czy też usługowe, posiadać muszą odpowiednią powierzchnię magazynową. Hale magazynowe w wielu branżach okazują się być koniecznością, szczególnie jeśli mała firma z dnia na dzień staje się coraz większa i wymaga dysponowania odpowiednią powierzchnią.

Reklama

hala magazynowaPrzedsiębiorstwa w takich sytuacjach mają dwie możliwości wyboru, mianowicie mogą się zdecydować na wynajem hal magazynowych lub też na ich budowę. Które rozwiązanie jest korzystniejsze?

Nie można tutaj generalizować. Każda działalność wymaga odrębnej analizy możliwości, obowiązków, ale również przyszłości danego biznesu. Jeśli firma prowadzi sezonową działalność produkcyjną, zakładana jest na okres kilku miesięcy, to dużo lepszym rozwiązaniem będzie wynajem. Hale magazynowe czekają na najemców w każdym dużym mieście. W zasadzie powiedzieć trzeba, że firmy mają w czym wybierać, aczkolwiek w zdecydowanej większości przypadków stare hale magazynowe nie będą zapewniały odpowiednich możliwości do prowadzenia danego rodzaju działalności. Konieczne będzie wprowadzenie licznych modyfikacji, by dopasować halę pod daną działalność.

Tymczasem hale magazynowe budowane na zamówienie są idealnym odzwierciedleniem oczekiwań danego inwestora. Inwestor sam wskazuje konieczne rozwiązania, a także nadzoruje cały proces projektowania hali. Hala będzie wybudowana zgodnie z zaleceniami klienta. Wówczas prowadzenie działalności gospodarczej będzie znacznie łatwiejsze,  a dodatkowo, znacznie bardziej efektywne. Z drugiej strony pamiętać należy o kosztach budowy hali, które będą akceptowalne wyłącznie przy założeniu, że działalność gospodarcza będzie prowadzona przez długi okres.

Stopka autorska: Hale magazynowe – http://www.ocmer.com.pl/?p=technology

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz