Internetowy portal informacyjny

W Internecie można przeczytać wszystko. Dużą popularnością cieszą się portale informacyjne, które umożliwiają przegląd najnowszych wydarzeń. Portal informacyjny nie jest jednak tylko od tego. Jest to witryna, która pełni rolę zbioru tematycznych artykułów na każdy temat.

Reklama

portal informacyjnyWspółcześnie powstaje bardzo dużo portali informacyjnych. Często starają się one odebrać część ruchu większym serwisom, które są internetowymi przedstawicielami telewizji typu TVN24 czy TVPINFO. Poradniki są częstym hasłem poruszanym na portalach informacyjnych. Internet służy bowiem do tego, aby odnaleźć cenne informacje i odpowiedzi na pytania, które nurtują internautów.

Oczywiście aby taki serwis mógł odnieść sukces, potrzebna jest dobra kampania marketingowa. Dobrym rozwiązaniem będzie inwestycja w pozycjonowanie, bo ruch organiczny jest jednym z najtańszych sposobów zwiększenia czytelników portalu.

Portal informacyjny często funkcjonuje też na zasadach dziennikarstwa obywatelskiego, dzięki któremu każdy jest w stanie opublikować artykuł z pewnością, że ktoś go przeczyta. Jest to bardzo dobry sposób na budowę wspólnoty między internautami. Coś w rodzaju Wikipedii.

Takie portale często powstają niestety w celach komercyjnych. Właściciel umieszcza na nim reklamy i mimo tego, że nie musi przejmować się treścią (pisana jest przez internautów dobrowolnie i za darmo) zbija na tym dużą sumę pieniężną. Działanie jest moralnie usprawiedliwione, gdy administrator chcę pieniędzy w zamian za ciężką pracę (pozycjonowanie, reklama, domena, hosting).

Wchodząc na stronę wielotematyczną, z dużą liczbą haseł wiedz o tym, ze często to twoi koledzy ją redagują. Ot, taka ciekawostka internetowa.

Stopka autorska: Portal informacyjnyhttp://e-czytelnicy.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz