Jak leczyć niepłodność?

Niepłodność jest problemem, dotykającym coraz większą liczbę kobiet i mężczyzn. Zaburzenie to zostało zakwalifikowane do grupy chorób społecznych. Objawia się niemożnością poczęcia dziecka przez rok czasu, bez stosowania środków antykoncepcyjnych. Niepokojącymi sygnałami, sugerującymi o zaburzeniach płodności, są między innymi nieregularne miesiączki lub jej całkowity zanik.

Reklama

leczenie niepłodnościPrzebyte w przeszłości dolegliwości, takie jak zapalenia lub zakażenia narządów rodnych, także mogą mieć wpływ na pojawienie się problemu. Leczenie niepłodności powinno rozpocząć się od konsultacji ginekologicznej oraz przeprowadzenia podstawowych badań. Dotyczy to nie tylko kobiety, ale i mężczyzny. Według najnowszych badań liczba mężczyzn borykających się z niepłodnością jest prawie taka sama jak u płci przeciwnej. Na początku procesu leczenia przeprowadzane są badania hormonalne oraz  w przypadku mężczyzn badanie nasienia. Dzięki nim oraz na podstawie przeprowadzonego wywiadu lekarskiego, ginekolog może postawić wstępną diagnozę oraz dopasować odpowiednią terapię, która w dużym stopniu ułatwi leczenie niepłodności. W sytuacji, gdy nie przyniesie ono zamierzonego efektu, para powinna zostać skierowana na dalsze, bardziej szczegółowe badania.

Endometrioza jest również jedną z niezbadanych chorób, które powodują niepłodność. Zdarzają się również przypadki, w których konieczne jest przeprowadzenie małych zabiegów. Przykładem może być histeroskopia, dzięki której możliwe jest usunięcie z macicy zrostów powstałych na skutek przeprowadzonych wcześniej operacji oraz polipów, które w dużej mierze utrudniają zajście w ciążę. Leczenie niepłodności wymaga od partnerów dyscypliny. Powinni oni postarać się wyeliminować ze swojego życia codziennego szkodliwe dla zdrowia nawyki, takie jak palenie papierosów czy picie alkoholu. Istotnych elementem jest także pozytywne nastawienie psychiczne i zaufanie do lekarza prowadzącego proces, jakim jest leczenie niepłodności. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym aby się nie poddawać, ponieważ z roku na rok metody leczenia są coraz skuteczniejsze.

Stopka autorska: Endometrioza – http://www.invicta.pl/1146/endometrioza.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz