Jak przechowywać monety i banknoty?

Każdy z nas posiada jakieś  hobby,  jednym z nich jest numizmatyka polegająca na zbieraniu monet i banknotów. Osoba posiadająca pokaźny zbiór zaczyna zastanawiać się gdzie go przechowywać.

Reklama

paleta na monetyW ofercie sklepów numizmatycznych mamy bogaty wybór przeróżnych akcesoriów kolekcjonerskich. Dla zbieraczy monet najpewniejszym sposobem ich zabezpieczenia będą kapsle/kapsuły , walor w nich jest zabezpieczony przed działaniem czynników zewnętrznych, przez co nie ulegają zniszczeniu podczas oglądania. Jest to sposób dość drogi gdyż kapsle trzeba umieścić na paletach lub kasetach , a następnie w kufrach lub gablotach przeznaczonych do tego celu. Mniej wartościowe zbiory można umieszczać w holderach lub klaserach uniwersalnych posiadających okienka różnej średnicy, dzięki czemu ładnie będą prezentować się walory w każdej średnicy począwszy od małych jedno centymetrowych do wielkości dukatów czy talarów.

Banknoty których na rynku jest coraz więcej dzięki dużemu zainteresowaniu, należy przechowywać w specjalnie przygotowanych stronom w klaserach. Firmy specjalizujące się tą dziedzina posiadają strony ze specjalnie przygotowanych materiałów, przez co walory nie wchodzą w reakcję z materiałem. Mamy do dyspozycji kilka podstawowych stron dzielonych na jedno, dwa, trzy lub cztery okienka w zależności od rozmiaru banknoty.

Zadbajmy o nasze numizmaty będą cieszyć nas swoim urokiem  i nie tracić na wartości przez setki lat. Nasze pokolenia otrzymają w spadku wartościowe przedmioty.

Stopka autorska: sklepów numizmatycznych – http://www.cndukat.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.8/10 (liczba ocen: 22)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz